Żory już wiedzą co to Śląsk, na rynku zawarczały motory!

Aktualności Off 426

 

 

 

 

 

 

 

 

Działacze Śląska promują się jak mogą. 8 września wzięli udział w organizowanym przez Prezydenta Miasta Daniela Begera, VIII Świętochłowickim Pikniku Organizacji Pozarządowych, który odbył się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „Skałka”.  W trakcie pikniku, działacze mogli wymienić doświadczenia z innymi uczestnikami, a świętochłowiczanie dowiedzieć się od członka Zarządu Stowarzyszenia trenera Krzysztofa Basa oraz adeptów sportu żużlowego „co w trawie piszczy”.

 

 

 

 

 

 

 

W sobotę 5 października, dzięki naszej aktywnej wiceprezes Kamili Sury – Wolniewicz, mocny team Śląska wybrał się do Żor. Tam w miasteczku Twinpigs, motocykliści WRM MC Poland Żory zakończyli sezon 2019. Nie zabrakło naszych żużlowców. Oprócz zawodników Mateusza Packa i Łukasza Szczęsnego zaprezentowali się również amatorzy Marek Wolniewicz i przyjaciel z AKŻ Rawicz Paweł Ignaszak. W drużynie żużlowej pojawili się zawodnicy ROW-u Rybnik: Robert Chmiel i Przemysław Giera.

 

 

Spotkanie rozpoczęło się mszą święta w kościele Miłosierdzia Bożego, po której nastąpiła uroczysta parada motocyklowa ulicami miasta w kierunku miasteczka. Nasi żużlowcy, mimo niesprzyjającej aury, dzielnie poruszali się ulicami na swoich motocyklach żużlowych a na żorskim rynku zawarczały motocykle nie tylko żużlowe.

 

 

 

 

 

 

Oprócz parady uczestnicy mieli możliwość skorzystania z miasteczkowych atrakcji, min. karuzeli, kina 5D, przejażdżki kolejką oraz  pokazu ratownictwa medycznego i innych konkursów, w tym jedzenia hot dogów na czas. W tym ostatnim najwięcej , bo aż 8 hot dogów,  zjadł Mateusz Pacek i zajął 1 miejsce. Pocztą pantoflową już wiemy, że w domu „ma tydzień ostrej diety”.

 

Impreza trwała do późnych godzin wieczornych przy muzyce zespołów Fenix i  Monsternica. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie na tegoroczne zakończenie sezonu. Mamy nadzieję, że może w przyszłym sezonie będziemy mogli rozpocząć razem z motocyklistami z całej Polski kolejny sezon dwóch kółek.

W imieniu klubu, działaczy i zawodników serdecznie dziękujemy organizatorom WRM MC Poland Żory za zaproszenie i umożliwienie pokazania się!

 

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl