Koniec sezonu żużlowców i speedrowerowców.

Aktualności Off 201

Dobiega końca sezon 2019, jednak nasi żużlowcy do końca szukają jazd i zaliczyli kilka imprez.

6 października, na torze w niemieckiej Miśni, po raz 47 rywalizowano w turnieju o „Silbener Stahlschuh” czyli o „Srebrną Łyżwę”. Wystąpiło w nim dwóch zawodników Śląska, którzy na ten sezon podpisali z klubem kontrakty „warszawskie”. Polak Rafał Konopka zajął w nim X miejsce a Ukrainiec Witalij Łysak XI. Zwyciężył w nim Marko Lewiszyn, młody utalentowany zawodnik z Ukrainy.

Biegi:

I. RonnyWeis, Lars Skupień, Esben Hjerrild, Konopka (w)

IV. Richard Geyer, Łysak, Fredrik Kristiansen, Jeffrey Sijbesma

VI. Geyer, Marko Lewiszyn, Lukas Wegner, Konopka (u/w)

VII. Geert Bruinsma, Hjerrild, Niels O. Wessel, Łysak

X. Mads Dalum, Konopka, Kevin Pedersen, Łysak

XIV. Bruinsma, Konopka, Bastian Borke, Kristiansen,

XVI. Marius Hillebrand, Łysak, Lukas Wegner, Skupień ()

XVII. Lewiszyn, Borke, Łysak, Weis,

XVIII.Hillebrand, Konopka, Wessel, Sijbesma

16 października w Ostrowie Wielkopolskim rozegrano Memoriał Jerzego Suffnera, który był jednocześnie II rundą Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Wielkopolski.  Zawody wygrał zawodnik miejscowej Ostrovii Sebastian Szostak. W zawodach wystartowała dwójka naszych juniorów : Matusz Pacek zdobył 7 punktów i zajął IX miejsce, Łukasz Szczęsny z jednym punktem uplasował się na XVI pozycji.

Biegi i punkty:

I. Sebastian Szostak, Kamil Nowacki, Pacek, Marcin Kościelski (w)

IV. Krzysztof Sadurski, Kacper Grzelak, Szczęsny, Hubert Ścibak (u)

VI. Kamil Pytlewski, Pacek, Grzelak, Nile Tufft

VIII. Kościelski, Nikodem Bartoch, Mikołaj Czapla (w), Szczęsny (2m/w)

IX. Szostak, Fabian Ragus, Pytlewski, Szczęsny (2m/w)

X. Wiktor Jasiński, Bartoch, Pacek, Sadurski

XIV. Ścibak, Ragus, Pacek, Czapla

XV. Nowacki, Jasiński, Tufft, Szczęsny

XVIII. Jakub Osyczka, Pacek, Kevin Fajfer, Szczęsny (2m/w)

Zdjęcia ze strony TŻ Ostrovia.

20 października Witalij Łysak, wraz z drużyną Speedway Center Równe zajął III miejsce w ostatniej rundzie Speedway Friendship Cup, rozegranej w czeskim Divisowie. Ukrainiec wystartował tylko w dwóch biegach i wywalczył na torze 2 punkty. Zwyciężyła ekipa AK Marketa Praga.

Biegi:

I. Jan Kvech, Jakub Vlakovic, Łysak, Roland Kovacs (d)

V.Daniel Klima, Martin Malek, Łysak, Celine Liebmann

Łysak zajął XVI miejsce w rozegranym na Węgrzech turnieju Florexim Cup, na torze Nagyhalasz nie zdobył żadnego punktu. 23 października zwyciężył Chorwat Jurica Pavlic, przed Marko Lewiszynem i Wiktorem Trofimowem.

Biegi:

III. Jurica Pavlic, Wiktor Trofimow, Marius Hillebrand, Łysak

X.Trofimow, Wiaczesław Monachow, Roland Kovacs, Łysak,

XVI. Marko Lewiszyn, Stanisław Melnyczuk, Hillebrand, Łysak

XVII. Pavlic, Andrij Kobrin, Dennis Fazekas, Łysak

Speedrower.

12 października, na torze speedrowerowym w Świętochłowicach rozegrano IV, ostatnią rundę Grand Prix Południa Żaków i Młodzików. Na torze pojawiło się w sumie 26 najmłodszych zawodników tej dyscyplinie. W kategorii Żaków U-10 zwyciężył Aleks Radło PKS Victoria Poczesna, przed Jakubem Mazurem i Iwo Kubała z TPD Kalety . Najmłodsi świętochłowiczanie zajęli w tym turnieju miejsca: VII – Jakub Tuszy, VIII – Dariusz Stawowczyk, XI – Jakub Klammeth, XIII – Marek Marczyński. W kategorii Młodzicy U-14 zwyciężył Marcel Gabor z SFC Lwy Częstochowa, przed kolegami klubowymi Igorem Czajkowskim i Jakubem Deską. Zawodnik Śląska, Rayan Łabuś zajął XII lokatę. Dla 6-cio letniego Kuby Klammetha i Łabusia był to debiut w oficjalnych zawodach. W klasyfikacji końcowej Grand Prix wśród młodzików U-14, najlepszym okazał się być Igor Czajkowski z SFC Lwy Częstochowa, Rayan Łabuś startował tylko w ostatniej rundzie i został sklasyfikowany na XXI miejscu. Wśród Żaczków U-10, najlepszym zawodnikiem został Aleks Radło z PKS Victoria Poczesna. Na IV miejscu sklasyfikowano Jakuba Tuszego, V był Dariusz Stawowczyk, XI  – Marek Marczyński, XIII – Konrad Puchała, XV – Jakub Klameth.

Speedrowerowcy Śląska wybrali się 13 października do Leszna , by rozegrać najważniejszy mecz sezonu. W czerwcu Śląsk wygrał u siebie 79 – 76 z LKS Szawer Leszno. Sprawa złotego medalu miała rozegrać się w ostatniej kolejce. Już w w trzecim biegu gospodarze odrobili straty z Świętochłowic i do końca, bieg po biegu zwiększali swoją przewagę, by ostatecznie zwyciężyć 87 : 72.  Leszczynianie zdobyli w dwumeczu punkt bonusowy , który w przypadku równej ilości dużych punktów zadecydował o złocie dla ekipy Szawera. Dla gospodarzy najwięcej punktów zdobyli: Ben Mould  – 17, Bartosz Grabowski – 14, Paul Heard – 12, dla Śląska punkty zdobywali: Dawid Bas – 14, Kamil Bielica i Marcel Krzykowski po 12, Marcin Kołata – 11, Josh Broke – 7, Szymon Kowlaczyk – 6, Patryk Bielaczek – 4,  Igor Orłowski – 3, Kamil Bielaczek – 2, Dawid Zając – 1.  MS Śląsk nie obronił złota, ale  do „worka” medali zdobytych w Mistrzostwach Świata i Polski  w tym sezonie dołożył srebro Drużynowych Mistrzostw Polski.

W niedzielę 20 października, na torze Śląska, rozegrano III rundę cyklu Best Pairs. W ostatnich zawodach w Świętochłowicach triumfowała drużyna Lwów Avii Częstochowa , przed świętochłowickim Euro-Met Team w składzie Kamil Bielica, Dawid Zając, Dawid Bas. Trzecie miejsce zajął tercet DEKO z Ostrowa Wielkopolskiego. Kolejni nasi zawodnicy startujący pod szyldem LKS Strażak Mikołów czyli Kamil i Patryk Bielaczkowie zajęli IV miejsce. W końcowej klasyfikacji Lwy również uplasowały się przed Euro-Metem , trzecie miejsca zajął team DEKO z Ostrowa.  Ekipa Strażaka Mikołów zajęła VI miejsce.