Świętujemy Światowy Dzień Środowiska!

Aktualności Off 109

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest 5 czerwca i jest największym i najpopularniejszym dniem pozytywnych działań na rzecz ochrony środowiska na całym świecie. W 2017 roku hasło obchodów Światowego Dnia Środowiska brzmi: Connecting People to Nature. Ludzie blisko natury. Jestem z naturą!

Ludzie zaangażowani w sporty motorowe mogą opowiedzieć o swoich pasjach związanych z uprawianiem ulubionej dyscypliny z poszanowaniem środowiska naturalnego. Zachęcamy do odpowiedzialnego uprawiania sportów motorowych.

Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem i ochroną środowiska naturalnego, podnoszenie świadomości ekologicznej, a także pobudzenie do aktywnej działalności proekologicznej.

Kluczowym elementem podczas naszych zawodów jest ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ.

Zrównoważony rozwój jest to taki rozwój, który zapewnia zaspokojenie potrzeb obecnych pokoleń, nie przekreślając możliwości zaspokojenia potrzeb pokoleń następnych. A zatem niezbędna jest zmiana naszych przyzwyczajeń i odnoszenia się do organizacji zawodów w sportach motorowych. Pokażmy, że nie jest nam obojętne, w jakim środowisku uprawiamy naszą ulubioną dyscyplinę sportu! Światowy Dzień Środowiska jest doskonałą okazją do rozejrzenia się wokół siebie i dostrzeżenia jaki piękny jest świat i jak wiele możemy zrobić w naszym otoczeniu, np. posadzić drzewa, krzewy, kwiaty, urządzić sprzątanie naszego otoczenia, itp. Pamiętajmy, dla dobrego rozwoju niezbędna jest harmonia między ludzkością a naturą. Zachęcamy organizatorów zawodów, imprez motorowych – zwłaszcza 5 czerwca – ale też w całym miesiącu do podejmowania i zgłaszanie do Zespołu Ochrony Środowiska PZM inicjatyw związanych z ochroną środowiska. Zaproście do współpracy znanych ludzi, celebrytów, którzy zechcą wraz z Wami popularyzować idee poszanowania środowiska naturalnego.

Troska o przyrodę to nie tylko wymierne korzyści dla środowiska, ale także dla portfela. Oszczędzając prąd, wodę, oszczędzasz swoje pieniądze. Pomyślcie Państwo jak niewielkim wysiłkiem możemy dużo zdziałać, żeby uświetnić nasze imprezy motorowe i nie niszczyć tego, co mamy.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl