Jutro uczcimy Pawła Waloszka w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Śląska

Aktualności Off 574

 

Już jutro po pięciu latach przerwy w Świętochłowicach zostaną rozegrane Mistrzostwa Śląska, tym razem w obsadzie międzynarodowej. Impreza rozpoczyna się o godzinie 15.00 na świętochłowickiej „Skałce”.

 

Do ostatniej chwili działacze klubu nie wiedzieli kto wystartuje, a pogoda zmusiła ich do przesunięcia zawodów z dnia dzisiejszego na jutro (24.09).  Zawody będą rozegrane w formule Nice Cup, jednak z dwoma dodatkowymi wyścigami. Barażem dla zawodników z miejsc 3 – 6 i Wielkim Finałem, który będzie jednocześnie Biegiem Pamięci Pawła Waloszka. Specjalny puchar dla zwycięzcy ufundowali Elwira Gluck i Damian Waloszek, córka i syn Pawła Waloszka. Dla nich to specjalne wydarzenie, liczą że w niedalekiej przyszłości odbędzie się Memoriał z prawdziwego zdarzenia. Dla kibiców organizatorzy przygotowali sporą ilość gadżetów .

Paweł Waloszek (foto. archiwum)

Z początkowej obsady wypadli poobijani w meczu Start Gniezno – Kolejarz Opola: Hubert Łęgowik i Oskar Polis, z uwagi na przesunięcie zawodów do Pardubic na Zlatą Prilbę musieli jechać Słowak Jakub Valkovic i Ukrainiec Marko Lewiszyn. Ostatecznie wystartują: Bartosz Szymura (Śląsk Świętochłowice), Oskar Stępień, Robert Chmiel oraz jako rezerwowi Jakub Fabisz i Jakub Oleksiak (wszyscy Kolejarz Opole), Tim Sorensen (Dania), Antti Vuolas (Finlandia), Ricards Ansviesulis (Łotwa), Stanisław Melnyczuk (Ukraina), Tomasz Orwat (Kolejarz Rawicz) Lars Skupień (Wilki Krosno), Patryk Wojdyło (ROW Rybnik), Olivier Buszkiewicz (Polonia Bydgoszcz) i Daniel Kaczmarek (Wybrzeże Gdańsk). Zestaw ciekawy, na pewno złożony z „walczaków” i to gwarantuje atrakcyjność zawodów.

Historia Mistrzostw Śląska sięga 1953 roku, kiedy to w Rybniku zwyciężył miejscowy zawodnik Marian Philipp. Rok później w Świętochłowicach wygrał Paweł Dziura (Górnik Rybnik). Przez kolejne lata impreza była rozgrywana w Rybniku, Częstochowie a także na Stadionie Śląskim w Chorzowie i obiekcie Slavii Ruda Śląska. Z czasem rozgrywano je w formule Otwartej i Międzynarodowej a tytuł Mistrza Śląska zdobywali: Paweł Waloszek, Jerzy Kochman, Piotr Pyszny, Jan Nowak, Józef Kafel, Bronisław Klimowicz, Antoni i jego brat Eugeniusz Skupieniowie, Leszek Matysiak, Roman Jankowski, Marcin Nowak i Michał Gruchalski. Jeśli historia nie kłamie jest to XXI turniej o ten tytuł.

 

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl