Finaliści Mistrzostw Świata z kontraktami w Śląsku.

Aktualności Off 474

Jak co roku świętochłowiczanie, mimo iż nie mają własnej ligowej drużyny podpisują kontrakty. Na kontrakty „warszawskie” z MS Śląsk, zdecydowało się w tym sezonie kilku zawodników. Przedłużyli kontrakty Ci, którzy są związani  Śląskiem od kilku lat oraz wychowankowie. Ponadto w drużynie mamy zawodników startujących w finałach Mistrzostw Świata. Poniżej przedstawiamy naszą ekipę.

 

 

 

 

Seniorzy i obcokrajowcy:

Stanisław Burza  – ur.26.09.1977, wychowanek Unii Tarnów, ubiegłoroczny finalista Indywidualnych Mistrzostw Świata na Długim Torze, zajął trzecie miejsce w II finale rozegranym na Rzeszowskim torze. Drużynowy Mistrz Polski, Wielkiej Brytania i Czech, zdobywca Pucharu MACEC. Startował w wielu klubach w Polsce i zagranicą. W tym sezonie startował w barwach RzTŻ Rzeszów.

Wiaczesław Monachow – ur. 12.12.1997, Rosjanin, w ubiegłym sezonie reprezentował niemiecki klub Wolfe Wittstock oraz speedrowerowy Śląsk Świętochłowice. Teraz podpisał w naszym klubie kontrakt na żużel. W bieżącym sezonie mechanikował mu Stanisław Burza, więc można powiedzieć , że tworzą team. Uczestnik eliminacji Speedway Euro Championship. W 2019 roku, wraz z Jewgienijem Sajdulinem zwyciężyli w Memoriale Władysława Pietrzaka, rozegranego w ramach Nice Cup, który rozegrano na torze w Tarnowie

Mateusz Pacek – ur.25.07.1998, wychowanek, ma za sobą ligowe starty w barwach Kolejarza Opole i Wandy Kraków, finalista Brązowego Kasku (2017). Potrzebuje jazdy i dobrego sprzętu by pokazać w pełni swoje umiejętności. Mistrz Polski w speedrowerze z drużyną Śląska Świętochłowice.

Marcin Rempała – ur.20.11.1984, licencję zdobył w barwach Stali Rzeszów, najmłodszy z czterech braci żużlowców. Drużynowy Mistrz Świata Juniorów (2005), finalista Drużynowego Pucharu Świata (2004), Drużynowy Mistrz Polski w barwach Unii Tarnów. W tym sezonie startował w barwach RzTŻ Rzeszów.

Bartosz Szymura – ur.12.09.1989, wychowanek RKM Rybnik, ponadto startował w klubach z Opola i Krakowa. Od kilku lat związany z naszym klubem. W zakończonym sezonie wrócił po latach do ligi w barwach SpecHouse PSŻ Poznań. Młodzieżowy Drużynowy Mistrz Polski w brawach RKM Rybnik, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Par w barwach Żaków Taczanów, finalista młodzieżowych  rozgrywek pod patronatem PZM.

Sindy Weber – ur.2.08.2000, młoda Niemka debiutowała w polskiej lidze w 2019 roku, w barwach Euro Finance Polonia Piła jednak zakończyła zawody bez punkty. Liczy, że 2021 roku będzie miała okazję do większej ilości startów. Chce zdobywać punkty jak jej rywalka z toru Celine Liebmann.

Juniorzy:

Dawid Kołodziej ur.18.05.2001, Marcel Krzykowski ur.14.02.2003, Łukasz Szczęsny ur.16.05.2003 – wychowankowie. Najwięcej startów za sobą i najlepsze wrażenie jak na razie pozostawił Krzykowski, pozostał dwójka w wypadku regularnych startów będzie chciała mu dorównać. Nasi juniorzy nie boją się dalekich wyjazdów, chcą startować i trenować. Dalej będą podopiecznymi Krzysztofa Basa, z uwagi na wypożyczenie do OK Bedmet Kolejarz Opole.

Foto: Roman Biliński i Kamil Jarząbek.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl