MS Śląsk zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Klub, Świętochłowice, Żużel Off 61

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. Tegoroczna akcja odbyła się 14 stycznia (niedziela), a jej celem było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W pomoc włączył się także MS Śląsk Świętochłowice, przekazując wraz ze swoimi partnerami dwie koszulki.

Te można było licytować na stronie www.aukcje.wosp.org.pl, o czym pisaliśmy za pośrednictwem naszego konta na Facebooku.

Pierwszym z t-shirtów była koszulka Speedway Świętochłowice  – wracamy do gry! z autografami wszystkich uczestników finału Brązowego Kasku rozegranego 15 maja 2017 roku na stadionie im. Pawła Waloszka – historycznego, bowiem zakończonego triumfem aż trzech zawodników czyli Wiktora Lisa, Bartosza Smektały i Dominika Kubery. W turnieju tym startował także nasz wychowanek – Mateusz Pacek. Koszulka została przekazana przez MS Śląsk oraz KiM Group i Gospodarstwo Rybackie Dolina Będkowska. Licytacja padła łupem użytkownika leon-07.

Drugą przekazaną rzeczą była koszulka piłkarskiej Wisły Kraków, na której podpis złożyli wszyscy zawodnicy grający w zespole „Białej Gwiazdy” czyli m.in. Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Patryk Małecki czy Carlitos Lopez. T-shirt powędrował ostatecznie w ręce użytkownika Client:46705657, który można by rzec, że rzutem na taśmę przypieczętował zwycięstwo,  przebijając poprzednio najwyższą kwotę na 3 minuty i 48 sekund przed zakończeniem aukcji.

Łącznie z dwóch aukcji na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafiło 522 złotych i 50 groszy. Cieszymy się, że w ten drobny sposób mogliśmy pomóc Fundacji WOŚP.

Fundacja WOŚP zdecydowała o tym, by wyrównać szanse leczenia noworodków na podstawowych oddziałach neonatologicznych poprzez doposażenie ich w specjalistyczny sprzęt ratujący życie i zdrowie dzieci. W Polsce funkcjonuje 3-stopniowy podział oddziałów noworodkowych ze względu na ich poziom specjalizacji. Większość oddziałów, zajmujących się dziećmi przychodzącymi na świat, to oddziały podstawowe, tzw. I oraz II stopnia referencyjności. III stopień to placówki wysokospecjalistyczne i kliniczne, na które trafiać mają dzieci z potrzebą intensywnej opieki medycznej i zaawansowanego leczenia.

W efekcie 26. Finału WOŚP planowane są zakupy właśnie dla oddziałów podstawowych. Fundacja planuje pozyskać dla nich m.in. stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne a także sprzęt diagnostyczny, jak chociażby specjalistyczne aparaty USG czy pulsoksymetry.

About the author / 

Konrad Cinkowski

Sponsorzy główni

Świętochłowice
KIM Group
GONET CRM
FUSCHS
motokris_logo
ft logistic
euromet_logo
jactech
Kenpol
Life In Mobile
misztal
kudera
PZU SA
kolormotip
studio flora
Zarzecki
janis druk
Atika
skrzynieeu
Cynkownia
remasz
ZREP
opakodrew
Pro sport
bzwbk
kreatywa
all car
pwik
mpgk
Miąso transport
osir skałka
japanpoint
S5
Toursport
ŚTM
Centrum Kultury Śląskiej
Muzeum Powstań Śląskich
Klub Kibica
Grupa Pietrzak

Kontakt

41-600 ŚWIĘTOCHŁOWICE
ul. Bytomska 40

+48 32 245 12 10
+48 32 201 09 83
biuro@speedwaysw.pl
http://www.speedwaysw.pl