Po III Balu Żużlowca

Aktualności Off 253

W piątek, 5 stycznia w Restauracji Prowent przy ul. Metalowców 5 odbył się III Bal Żużlowca organizowany przez Młodzieżowe Stowarzyszenie „Śląsk”. Podobnie jak w zeszłym roku był on doskonałą okazją do wspólnej zabawy przybyłych licznie gości. Impreza zainaugurowana została tradycyjnie wjazdem na motocyklu żużlowym na środek sali. Przed rokiem czynił to Józef Jarmuła, w tym roku żużlówki dosiadł Jacek Folkert.

Następnie głos zabrali przedstawiciele MS Śląsk z prezesem Michałem Widerą na czele, a także Stanisław Korman, drugi zastępca Prezydenta Miasta. Później przyszedł czas na podziękowania sponsorom i partnerom, dzięki którym udało się w tym roku powołać drużynę do startu w międzynarodowych rozgrywkach Speedway Friendship Cup, a także zorganizować wiele imprez, przede wszystkim z półfinałem Indywidualnych Mistrzostw Polski.

W tradycyjnej już zabawie udział wzięli m.in. srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Świata z 1970 roku, ikona świętochłowickiego żużla – Paweł Waloszek, triumfator rozegranych przed dwoma laty na stadionie przy ul. Bytomskiej 40 Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Śląska Młodzieżowców – Artur Czaja, a także menadżer i przedstawiciel jednego ze sponsorów, firmy KiM Group – Rafał Trojanowski, który to ostatnie żużlowe zawody w karierze odjechał właśnie na naszym obiekcie.

Sporym zainteresowaniem ze strony gości cieszyły się licytacje żużlowych gadżetów. W tym roku największa walka dotyczyła kolekcjonerskiego motocykla żużlowego, który co prawda nie nadaje się do jazdy po normalnym torze, ale nowy właściciel już miał wobec niego konkretne plany. – Na pewno zostanie odpalony i trafi do mojego pokoju – przyznał nabywca, który odebrał sprzęt od Pawła Waloszka. Licytowano także m.in. kolejny obraz Jarosława Kassnera, gadżety zawodników KiM Speedway Team – Andrija Karpowa i Daniela Kaczmarka, a także żużlowego wicemistrza świata – Patryka Dudka. Nie zabrakło również twórczości warsztatowej Śląska w postaci breloczków ze świec do motocykla i zegarów z łańcucha.

Łącznie udało się zebrać 10.500. Cały dochód z przeprowadzonych aukcji zostanie przekazany na dalszy rozwój świętochłowickiej szkółki żużlowej.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl