Oświadczenie klubu

Aktualności Off 113

W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami na temat przyszłości żużla w Świętochłowicach pragniemy wydać krótkie oświadczenie w tej sprawie.

Fani, Kibice, Przyjaciele Żużla.
Przez ostatnie lata spora grupa osób kochających żużel robiła i robi wszystko, aby ten sport mógł powrócić w wydaniu ligowym do Świętochłowic. Wiele w tej sprawie udało się już osiągnąć, jednak w ostatnim czasie wszystko to próbuje się storpedować mówiąc i pisząc nieprawdziwe informacje.
W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie informacjami na temat przyszłości żużla w Świętochłowicach pragniemy wydać krótkie oświadczenie w tej sprawie. Siłą powrotu żużla do miasta są kibice, którzy dali impuls do działania biorąc sprawy w swoje ręce, jednak, aby móc dalej iść drogą powrotu „czarnego sportu” do Świętochłowic potrzebne jest wsparcie innych, którzy decydują o rozwoju miasta. Takie wsparcie otrzymaliśmy od Prezydenta Miasta, który popiera działania kibiców i działaczy żużlowych. Głęboko wierzymy, że kolejny przetarg będzie ostatnim.
Niestety nikt z nas na procedurę przetargową nie może mieć wpływu, stąd też pozostaje nam cierpliwie czekać. Klub niezmiennie szkoli i startuje w rozgrywkach. Obecnie w klubie w którym skupione są dwie sekcje żużlowa i speedrowerowa swoje pasje realizuje prawie 40-tu zawodników oraz jedna zawodniczka. Jest nam przykro, że znajdują się osoby, które próbują niweczyć to wszystko, co zostało do tej pory osiągnięte przez ten zasłużony dla żużla klub pracą rąk wielu społeczników, którzy nie szczędzili swojego czasu i swojej energii.
W związku z powyższym zwracamy się z prośbą, aby nie podawać nieprawdziwych informacji dotyczących przyszłości żużla w Świętochłowicach. Jedyną szansą powrotu motocykli żużlowych na „Skałkę” są cykliczne rozgrywki, a więc start w lidze. Szkolenie dzieci i młodzieży jest bardzo ważnym elementem, a nie końcowym celem.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl