Drużynowe Mistrzostwa Polski:
I runda
1953.05.10 – Stal Świętochłowice – Górnik Rybnik 13:41

Stal: Górnik:
Kazimierz Wiśniewski – 5 Jan Paluch – 9(3,3,3)
Zygfryd Makuła – 5 Marian Philipp – 8
 Marian Kaiser – 2 Paweł Dziura – 7
 Robert Nawrocki – 1 Józef Wieczorek – 8
 Franciszek Hudała – ? Jan Bański – ?
 Daniel Baron – ? Stanisław Siemek – ?
 Wacław Borowiecki – ? Ernest Widuch – ?
Tadeusz Fedko – ?

 

II runda
1953.05.24 – CWKS Wrocław – Stal Świętochłowice 37:17

CWKS: Stal:
Rajmund Świtała – 9 (3,3,3) Franciszek Hudała – 7
Mieczysław Połukard – 8 Zygfryd Makuła – 4
Joachim Maj – 7 Robert Nawrocki – 3
Witold Kołeczek – 6 Wacław Borowiecki – 2
Jan Krakowiak – 5 Romuald Iżewski – 1
Norbert Świtała – 2 Tadeusz Fedko – 0

 

III runda
1953.07.05 – Budowlani Warszawa – Stal Świętochłowice 28:26

Budowalni: Stal:
Janusz Suchecki – 9 (3,3,3) Kazimierz Wiśniewski – 6
Władysław Kamrowski – 8 Zygfryd Makuła – 6
Stefan Białkowski – 4 Marian Kaiser – 5
Tadeusz Fijałkowski – 3 Robert Nawrocki – 5
Eugeniusz Zenderowski – 3 Fanciszek Hudała – 4
Ryszard Kulik – 1 Daniel Baron – 0
Wacław Borowiecki – ?

 

IV runda

Stal: Gwardia:
Kazimierz Wiśniewski – ? Zbigniew Raniszewski – ?
Zygfryd Makuła – ? Kazimierz Kurek – ?
Marian Kasier – ? Bolesław Bonin – ?
Robert Nawrocki – ? Alfred Spyra – ?
Franciszek Hudała – ? Feliks Błajda – ?
Wacław Borowiecki – ? Jerzy Jeżewski – ?
Tadeusz Fedko – ? Zygmunt Garyantosiewicz – ?
Romuald Iżewski – ?

Tabela po rundzie zasadniczej:

1.Gwardia Bydgoszcz 5 10 76
2.Spójnia Wrocław 5 8 50
3.Unia Leszno 5 7 40
4.CWKS Wrocław 5 7 31
5.Górnik Rybnik 5 6 -6
6.Włókniarz Częstochowa 5 4 -41
7.Budowlani Warszawa 5 3 -22
8.Ogniwo Łódź 5 3 -38
9.Kolejarz Rawicz 4 0 -18
10.Stal Świętochłowice 4 0 -72

 

Średnie biegowe (dane niepełne):

Kazimierz Wiśniewski 2 11 6 1,833
Zygfryd Makuła 3 15 9 1,667
Marian Kaiser 2 7 6 1,167
Robert Nawrocki 3 9 9 1
Daniel Baron 1 0 3 0
Franciszek Hudała 2 11 6 1,833
Wacław Borowiecki 1 2 3 0,667
Tadeusz Fedko 1 0 1 0
Romuald Iżewski 1 1 2 0,5

 

Indywidualne Mistrzostwa Polski rozegrano IV turnieje:

I turniej

1953.06.14 – Rybnik – Puchar Śląska

1. Marian Kuśnierek (Leszno) – 12 (3,3,3,3)
2.Bolesław Bonin (Bydgoszcz) – 10 (3,3,1,3)
3.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) – 8 (3,3,2,0)
=============================================
11.Robert Nawrocki – 2 (0,0,0,2)

II turniej
1953.08.30 – Warszawa – Puchar Stolicy

1.Florian Kapała (Rawicz) – 11 (2,3,3,3)
2.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) – 10 (3,2,2,3)
3.Józef Olejniczak (Leszno) – 8 (3,2,3,u)
=============================================
11.Robert Nawrocki – 4 (2,d,1,1)

III turniej
1953.09.13 – Leszno – Memoriał Alfreda Smoczyka

1.Bolesław Bonin (Bydgoszcz) 10+3 (3,2,2,3)
2.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) 10+2 (3.2.2.3)
3.Florian Kapała (Rawicz) 9 (3,u,3,3)
===============================================
12.Robert Nawrocki – 2 (0,0,1,1)

IV turniej
1953.10.04 – Wrocław – Puchar Ziem Odzyskanych

1.Florian Kapała (Rawicz) 11 (3,3,3,2)
2.Bolesław Bonin (Bydgoszcz) 10 (3,1,3,3)
3.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) 9 (3,3,2,1)
==============================================
12.Robert Nawrocki – 2 (1,1,0,0)

Klasyfikacja końcowa (zaliczono trzy najlepsze wyniki):
1.Florian Kapała (Rawicz) 31 (8,11,9,11)
2.Bolesław Bonin (Bydgoszcz) 30 (10,4,10,10)
3.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) 29 (8,10,10,9)
========================================================
13.Robert Nawrocki -8 (2,4,2,2)

Turniej indywidualne:

1953.08.09 – Wrocław – Puchar GKKFiT

1.Florian Kapała (Rawicz) 11+3
2.Edward Kupczyński (Wrocław) 11+2
3.Janusz Suchecki (Warszawa) 11+1
====================================
11.Marian Kaiser – 4

1953.10.25 – Warszawa – Puchar Stolicy
1.Marian Kuśnierek (Leszno) 11
2.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) 10
3.Marian Kaiser (CWKS) 9 (d,3,3,3)
=====================================
8.Kazimierz Wiśniewski – 6

Mecze towarzyskie:

1953.04.19 – Lublin – Trójmecz towarzyski:
1.Stal Rzeszów – 25 pkt
2.Stal Świętochłowice – 17 pkt
3.Ogniwo Lublin – 9 pkt

1953.05.31 – Świętochłowice
Mecz towarzyski: Stal Świętochłowice – Włókniarz Częstochowa 24:29

1953.07.05 – Świętochłowice
Mecz towarzyski:

Stal Świętochłowice – Ogniwo Łódź 27:26

Stal: Ogniwo:
Marian Kaiser – 8 Eugeniusz Wróżyński –
Zygfryd Makuła – Marian Stawecki
Robert Nawrocki – 6 Leszek Próchniak – 9 (3,3,3)
Daniel Baron – Mieczysław Salawa –
Franciszek Hudała – Bolesław Puper –
Kazimierz Wiśniewski – Tadeusz Wiatrowski –

 

1953.07.15 – Łódź
Mecz towarzyski:

Ogniwo Łódź – Stal Świetochłowice 34:20

Ogniwo:
Włodzimierz Szwendrowski – 9 (3,3,3)

 

1953.08.02 – Wrocław
Mecz towarzyski: Spójnia Wrocław – Stal Świętochłowice 39:15

Spójnia: Stal:
Jerzy Błoch – Daniel Baron – 4
Jerzy Sałabun – Jan Bański – 3
Alojzy Frach – Robert Nawrocki – 2
Adolf Słaboń – b.d. Kula – 4
Edward Kupczyński – Zygfryd Makuła – 1
Roman Wielgosz – J.Czyż – 1
Albin Tomczyszyn

 

1953.08.09 – Wrocław – Puchar GKKFiT

1.Florian Kapała (Rawicz) 11+3

2.Edward Kupczyński (Wrocław) 11+2

3.Janusz Suchecki (Warszawa) 11+1

====================================

11.Marian Kaiser – 4

 

1953.10.18 – Warszawa

Puchar Towarzystwa Przyjaźni Polsko – Radzieckiej

 

1.Budowlani Warszawa – 34 pkt

Tadeusz Fijałkowski – 12 pkt

Władysław Kamrowski –

Janusz Suchecki –  12 pkt

 

2.Ogniwo Łódź – 20 pkt

Marian Stawecki

 

3.Stal Świętochłowice – 17 pkt

Kazimierz Wiśniewski

Roman Staneczko

 

1953.10.25 – Warszawa

Puchar Stolicy

1.Marian Kuśnierek (Leszno) 11

2.Tadeusz Fijałkowski (Warszawa) 10

3.Marian Kaiser (CWKS) 9 (d,3,3,3)

=====================================

8.Kazimierz Wiśniewski – 6

Leave a reply

You must be logged in to post a comment.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
http://www.speedwaysw.pl