Wychowankowie Śląska bez złamań

Aktualności Off 26

Fatalnie dla podopiecznych Krzysztofa Basa zakończył się występ w zawodach ósmej rundy Nice Cup na torze w Łodzi. Marcel Krzykowski i Łukasz Szczęsny w jednym z biegów spotkali się na torze, a kilka chwil później obaj runęli na tor.

W Łodzi rywalizowała trójka wychowanków MS Śląska Świętochłowice. Jeden z nich – Mateusz Pacek wypożyczony obecnie do OK Kolejarza Opole ścigał się w klasie na sprzęcie podstawionym przez organizatorów, z kolei dwaj pozostali na swoich motocyklach. Łódzki owal sprawiał sporo problemów niedoświadczonym żużlowcom, nie tylko tym ze Świętochłowic. Ale i ci zapoznali się z tamtejszym torem.

Krzykowski po dwóch seriach miał cztery punkty, z kolei Szczęsny dwa. W szóstym biegu dnia spotkali się z Dawidem Kołodziejem, który wyszedł najlepiej ze startu i pomknął do mety po trzy punkty. Za jego plecami Szczęsny szukał przyczepności przy krawężniku, a Krzykowski napędzał się po szerokiej. Niestety, pierwszemu z nich podniosło na motocyklu i z impetem wpadł on na swojego klubowego partnera, a efektem tej kolizji był fatalny wypadek.

Krzykowski trafił do szpitala na badania, a Szczęsny wziął udział w jeszcze jednym biegu, w którym zanotował defekt i wycofał się z zawodów. Wiemy już, że żadnemu z nich nic poważnego się nie stało i skończyło się na strachu. Za kilka dni obaj powinni wrócić na motocykle.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl