Śląsk ma tor… w Krakowie!

Aktualności Off 1543

Działacze Śląska nie spoczywają na laurach. Są przygotowani do remontu toru na „Skałce” ale wszystko rozbija się o projekty architektoniczne.  Mimo działań podjętych przez Urząd Miejski i OSiR pewnych rzeczy nie da się przyspieszyć i wszyscy czekają na aktualizację projektu i zezwolenia by wejść na obiekt.

W tym czasie, Prezes MS Śląsk Krzysztof Sichma porozumiał się Pełnomocnikiem Prezydenta Miasta Krakowa Januszem Koziołem , który zajmuje się rozwojem kultury fizycznej w mieście.  – Do pierwszego spotkania doszło 29 lipca, rozmowy były krótkie ale konstruktywne, i tak było na każdym spotkaniu już z działaczami Wandy, brała w nich udział również nasza wiceprezes Kamila Sury – Wolniewicz, więc to nie tylko moje zdanie. –

Do działań przystąpiono z operatorem stadionu, dyrektorem KS Wandy Kraków panem Przemysławem Stawarzem i wspólnymi siłami, przy wsparciu kibiców Wandy i Śląska, doprowadzono do użytku tor na stadionie przy ul. Odmogile 1b, który w dniu 10 września otrzymał stosowną licencję z rąk Dariusza Cieślaka. Współpraca klubów ma polegać na organizowaniu treningów i zawodów towarzyskich. Zadowolony jest też trener świętochłowickiej szkółki Krzysztof Bas, któremu przybył kolejny obiekt , gdzie może przeprowadzać treningi. Prace odbyły się ekspresowym tempie, trzeba było poprawić pewne rzeczy po poprzedniej ekipie. Należy wspomnieć, że KS Wanda Kraków, nie ma nic wspólnego z Krakowskim Klubem Żużlowym Pawła Sadzikowskiego jak i Towarzystwem Żużlowym Wawelskie Smoki Marcina Kromolińskiego.

 – To , że podjęliśmy działania w Krakowie, nie znaczy, że odpuszczamy „Skałkę”. Tutaj wszystko rozbija się o sprawy architektoniczno –  projektowe, trwają bowiem prace nad zamiennym projektem dla toru na „Skałce”. W tym temacie razem z Prezydentem Miasta Świętochłowice Danielem Begerem i dyrektorką OSiR „Skałka” Elżbietą Augustyn – Komanderą robimy co możemy. Trzeba jednak mieć tor na już, by utrzymać ciągłość szkolenia i trenować. Udało nam się porozumieć z operatorem stadionu Wandy. Jednak jeśli tylko wszystko zostanie dograne z projektami i będą stosowne zezwolenia to wracamy na stadion im. Pawła Waloszka i wrócimy do Świętochłowic. Pieniądze podarowane nam na słupki na pewno nie przepadną. Jeszcze w tym roku, na „Skałce” powinny stanąć słupki do bandy.– mówi Krzysztof Sichma. – Dla podopiecznych Krzysztofa Basa, to super sprawa, świętochłowicka  szkółka ma teraz tor do treningu, nie  zapomnijmy, że może też trenować w Opolu, gdzie Krzysiek prowadzi tamtejszą szkółkę. Będą tu również trenować zawodnicy Śląska, którzy mają kontrakty z klubem. Liczmy, że z czasem może i ktoś z Krakowa do szkółki dołączy. Zresztą nie zamykamy toru dla nikogo, będziemy ogłaszać terminy treningów.  Jak widać łatwiej się dogadać biednym klubom, niż bogatemu z biednym.

Prezes MS Śląsk , nie omieszkał również podziękować najbardziej zaangażowanym w remont toru – Ogromne podziękowania należą się Jackowi Folkertowi i jego firmie Jac-Tech, to naprawdę specjalista w budowie band. Współpracował z firmą One Sport , przy budowie band na Stadionie Śląskim, ma duże doświadczenie w tym temacie i bez niego nie dalibyśmy rady. Zresztą podziękować trzeba wszystkim działaczom, kibicom, naszym amatorom Darkowi Liberce, Tomkowi Grzybkowi czy Markowi Wolniewiczowi, największemu pracusiowi. Podziękowania róznież dla grupy kibiców obu klubów. Obecnie, w Krakowie mamy już traktor, teraz trzeba poszukać do niego miejscowego toromistrza, może któryś z byłych zawodników Wandy lub osób funkcyjnych do nas się zgłosi. Zapraszamy.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl