SFC: Rywalizacja przenosi się na Ukrainę (składy)

Aktualności Off 426

Jeszcze kilka dni temu emocjonowaliśmy się rozgrywkami Speedway Friendship Cup na torze w Świętochłowicach, a dziś już poznaliśmy składy na trzecią rundę drużynowej zmagań. Tym razem zawodnicy spotkają się w ukraińskim Równe czyli na obiekcie aktualnego lidera – RMSTK.

Krzysztof Bas u naszych południowo-wschodnich sąsiadów będzie miał do dyspozycji – Tomasza Rempałę, Krystiana Stefanowa oraz… Argentyńczyka!

Skład uzupełni bowiem Facundo Albin, który w przeszłości miał już podpisany kontrakt z MS Śląskiem, a było to w 2015 roku.

Kolizja terminów spowodowała, że osłabione do rywalizacji drużynowej przystąpią zespoły z Debreczyna, a także RMSTK Równe. W ekipie Węgrów zabraknie Rolanda Benkő, który został powołany przez Kolejarz Rawicz do startu w meczu 2. Ligi Żużlowej przeciwko KSM Krosno. Ukraińcy nie będą mogli skorzystać natomiast z Marko Lewiszyna i Wiktora Trofimowa, którzy tego dnia będą rywalizować o awans do Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów w Nagyhalász. Pod znakiem zapytania stoi także występ awizowanego tejże ekipy – Stanisława Melnyczuka, który tak jak Benkő został awizowany przez rawickie „Niedźwiadki” do startu w meczu ligowym. W naszych szeregach zabraknie niestety Mateusza Packa, dla którego pechowo zakończył się czwartkowy trening na „Skałce”.

Przypomnijmy, że w klasyfikacji generalnej na prowadzeniu są żużlowcy RMSTK Równe, którzy mają na swoim koncie 9 punktów, pięć za zwycięstwo w Debreczynie i cztery za drugie miejsce w Świętochłowicach. Drugie miejsce ex aequo z sześcioma punktami zajmują MS Śląsk oraz AMK Zlata Prilba Pardubice. Tuż za ich plecami z jednym punktem straty Debrecen Speedway SE, a stawkę zamyka słowacki Speedway Club Žarnovica.

Awizowane składy:
RMSTK Równe (Ukraina):
1. Witalij Łysak
2. Stanisław Melnyczuk
3. Maksym Rosoczuk
4. Andrij Kobrin

AMK Zlata Prilba Pardubice (Czechy):
5. Jaroslav Petrák
6. Martin Mejtský
7. Tomáš Suchánek
8.

Speedway Club Žarnovica (Słowacja):
9. Patrik Búri
10. Jakub Valkovič
11. Martin Gavenda
12. Milen Manew (Bułgaria)

Debrecen Speedway SE (Węgry):
13. Nazar Fedorczuk (Ukraina)
14. Sándor Kónya
15. Róbert Szegvári
16. József Tabaka

MS Śląsk Świętochłowice:
17. Tomasz Rempała
18. Krystian Stefanów
19. brak zawodnika
20. Facundo Albin (Argentyna, lic. hiszpańska)

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl