SFC: Ostatnia runda odwołana. Melnyczuk i Kobrin triumfują!

Aktualności Off 178

Niestety, uczestnicy ostatniej rundy indywidualnych zmagań w ramach Speedway Friendship Cup przegrali dziś z intensywnymi opadami deszczu. Turniej na słowackiej Žarnovicy został odwołany! Tym samym mamy sytuację, że w klasyfikacji generalnej wygrywa dwójka zawodników RMSTK Równe – Stanisław Melnyczuk i Andrij Kobrin, którzy mają na swoim koncie po 44 punkty. Trzecie miejsce przypada Węgrowi Józefowi Tabace.

W tegorocznych rozgrywkach indywidualnych nasz klub reprezentowało dziewięciu zawodników. Najwyższej sklasyfikowany został żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk – Hubert Łęgowik, który z dorobkiem 27 punktów i jednym triumfem na koncie kończy cykl na piątym miejscu.

W drugiej dziesiątce znaleźli się: dwunasty Marcel Kajzer (13 pkt.), trzynasty Bartosz Szymura (13 pkt.) oraz siedemnasty Facundo Albin (12 pkt.) i osiemnasty Tomasz Rempała (10 pkt). Na dalszych pozycjach ci najmniej doświadczeni w ekipie Krzysztofa Basa, którzy wciąż uczą się żużlowego rzemiosła. 25 sklasyfikowany został Krystian Stefanów (7 pkt.), na pozycji 27, ex aequo aż pięciu zawodników w tym Mateusz Pacek, Jarosław Krzywosz i Kacper Konieczny (po 4 pkt.), a stawkę zamknął wraz z Sandorem KonyaPiotr Podyma (bez punktów).

Podsumowując był to na pewno wartościowy egzamin dla naszych wychowanków i zebrane cenne doświadczenie, zarówno wśród Packa, Podymy jak i pozostałych juniorów – Stefanowa, Koniecznego czy Krzywosza.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl