Pierwsi sympatycy żużla dzielą się wspomnieniami!

Aktualności Off 205

 

 

 

23 marca na profilu facebookowym Speedway Śląsk Świętochłowice, zadaliśmy kibicom zadanie. W tym czasie, kiedy nie ma rozgrywek na żywo. mieli podzielić się z nami swoimi wspomnieniami oraz zdjęciami pamiątek, które gdzieś tam zalegają w szufladach.

 

 

Jako pierwszy odezwał się Piotr Sówka, jak się okazało były adept szkółki KS Śląsk. Pan Sówka, do dzisiaj posiada książeczkę sportową i klubowe odznaki.

– Próbowałem swoich sił w 1977 – 1979, trenował nas Erwin Brabainskim i Paweł Waloszek. Na jesień  1979 dostałem bilet do woja, chciałem załatwić z Prezesem klubu odroczenie, bo może udało by się stanąć do licencji w 1980 roku. No ale jak to w życiu bywa, prezes mnie olał, nie miał czasu bo wyjeżdżał na urlop do Bułgarii. Tak się skończyła moja przygoda z żużlem. Ale moje serce bije nadal dla żużla. Jak trenowałem to nie było stadionu na Skałce, tor był w Rudzie Śląskiej, tam były drewniane bandy, raz się z nią bliżej zapoznałem. Jak dobrze pamiętam to Krzysztof Sikora i jeszcze jeden zawodnik, którego nazwiska nie pamiętam, w 1980 roku zrobili licencję –

 

Drugim, użytkownikiem facebooka, który podesłał jest Phillip Mso. Podesłał nam zdjęcie zaproszenia na 20 -lecie startów Krzysztofa Basa.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl