Oświadczenie ws. wstrzymania modernizacji stadionu

Aktualności Off 116

OŚWIADCZENIE
W związku z pojawieniem się w przestrzeni publicznej informacji dotyczącej wstrzymania modernizacji stadionu OSiR „Skałka” im. P. Waloszka, pragnę zapewnić, że szkółka żużlowa MS „Śląsk” nadal działa i w najbliższym czasie nic się w tym temacie nie zmieni. Od samego początku w powrocie żużla do Świętochłowic mocno nasz klub wspierał były prezydent pan Dawid Kostempski, który krótko przed minionymi wyborami dał zielone światło do rozpoczęcia modernizacji.

Jako Stowarzyszenie sportowe prowadzimy sekcje żużlową i speedrowerową i na tym przede wszystkim się koncentrujemy. Naszym zadaniem nie jest i nigdy nie było sprawdzanie, czy władze miasta posiadają zabezpieczenie środków finansowych do realizacji przewidzianej inwestycji, gdyż kierujemy się zasadą powagi kompetencji każdego z partnerów.

Krótko po wyborach spotkaliśmy się wspólnie z działaczami MKS „Śląsk”, klubu w którym zrzeszeni są piłkarze z prezydentem – elektem panem Danielem Begerem, który poinformował nas, że ze względu na prawdopodobnie fatalny stan finansów miasta inwestycja w takim kształcie, jak obecnie nie może zostać zrealizowana. Na tym etapie nikt oficjalnie nie poinformował, że jest to koniec żużla w Świętochłowicach, zresztą do dnia dzisiejszego takiej informacji ze strony miasta nie otrzymaliśmy.

Zostaliśmy zapewnieni podobnie, jak piłkarze, że inwestycja zostaje wstrzymana, tak, aby miasto miało czas na pozyskanie środków finansowych, a sam stadion ma zostać doprowadzony do takiego stanu, aby można przynajmniej w minimalnym zakresie korzystać z obiektu, aż do momentu uzyskania płynności finansowej pozwalającej miastu na dokończenie remontu.

Z części biurowej oraz warsztatowej ciągle korzystają sekcje MS Śląsk, bowiem tutaj niezmiennie mieści się siedziba klubu, a także warsztat w którym przygotowywane są motocykle żużlowe do nadchodzącego sezonu.

Z całą pewnością MS „Śląsk” nadal będzie działał, nadal będziemy szkolić adeptów szkółki żużlowej, a naszym planem był i nadal to podtrzymujemy jest start naszych juniorów w eliminacjach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w sezonie 2019 oraz innych imprezach, które będą w zasięgu naszych zawodników. 

Oczywiście realizacja wszystkich tych planów uzależniona jest od pozyskanych środków finansowych na naszą działalność. Informacja o wstrzymaniu prac remontowych na stadionie OSiR „Skałka” im. P. Waloszka skomplikowała nasze plany, choć i tak byliśmy przygotowani, że w sezonie 2019 i częściowo 2020 będziemy musieli korzystać z gościnności innych obiektów. Warto tutaj również wspomnieć o sekcji speedrowerowej, która działa bez najmniejszych komplikacji, a MS Śląsk w 2019 będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w speedrowerze. Głęboko wierzymy, że wspólnie z władzami miasta uda nam wypracować stanowisko satysfakcjonujące wszystkie strony dzięki czemu żużel pozostanie na mapie sportowej Świętochłowic biorąc pod uwagę jego piękną historię oraz rzesze kibiców, którzy w dużej części przyczynili się do tego, że dzisiaj możemy rozmawiać o czarnym sporcie w naszym mieście.

Z wyrazami szacunku
MS Śląsk

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl