Ostatnia faza przygotowań do sezonu

Aktualności Off 524

Dokładnie za miesiąc, 1 kwietnia na Stadionie Skałka im. Pawła Waloszka odbędzie się zaległy z 2016 roku Finał Nice Cup. To oznacza, że przygotowania do sezonu wchodzą w ostatni wiraż.

Kickboardy do wymiany

W czwartek rozpocznie się przebudowa tzw. kickboardów, czyli dolnej, drewnianej części bandy. Przypomnijmy, że w związku z groźnymi kontuzjami powodowanymi przez uderzenia w ogrodzenia toru na prostych w polskim żużlu wszczęto dyskusję jak zwiększyć bezpieczeństwo tego elementu. Finalnie Polski Związek Motorowy wprowadził od 2017 roku wymóg wymiany band na absorbujące energię.

Dmuchane bandy czekają

Uwagi wymagała także dmuchana banda montowana na wirażach. Zimą jej segmenty zostały wyremontowane przez producenta, firmę Admar. Teraz są gotowe do odbioru i zamocowania na stałym ogrodzeniu toru.

Traktor również gotowy

Dzięki współpracy z chorzowską firmą ALFA-Trans Mechanika Samochodów Ciężarowych wyremontowany i odmalowany został także traktor służący do kosmetyki toru podczas treningów i zawodów żużlowych.

Demski odbierze tor

W piątek ruszą także prace mające na celu przygotowanie do sezonu nawierzchni świętochłowickiego owalu. Na 17 marca zaplanowano odbiór toru, którego dokona Leszek Demski.


fot. Karol Stodolka

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl