OMŚJ: Pierwsze sylwetki – Bogdanowicz i Krakowiak

Aktualności Off 298

Norbert Krakowiak i Maksymilian Bogdanowicz

Maksymialian Bogdanowicz i Norbert Krakowiak to pierwsze sylwetki żużlowców, które chcemy Wam zaprezentować przed sobotnimi Otwartymi Mistrzostwami Śląska Juniorów na żużlu na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach.

Norbert Krakowiak to niezwyle utalentowany wychowanek klubu MDM Komputery ŻKS Ostrovia. W tym roku kilka dni po swoich 16. urodzin zawodnik ten zadebiutował w pierwszej lidze. W spotkaniu przeciwko Carbon Start Gniezno zdobył sześć punktów w trzech startach wygrywając przy tym jeden bieg. Oprócz tego występu rywalizował jeszcze dwukrotnie zdobywając jeden i cztery punkty. W tym roku ten utalentowany zawodnik dwukrotnie zajmował drugie miejsce podczas II Memoriału Rycerzy Speedwaya oraz Nice Cup, gdzie przegrywał odpowiednio z Alexem Zgardzińskim i Mike’m Trzensiokiem. W Ostrowie Wielkopolskim wszyscy uznają tego zawodnika za wielki talent, a sam zawodnik ma bardzo wysokie aspiracje. Już teraz można stawiać go w roli faworyta do podium w Świętochłowicach!

Maksymilian Bogdanowicz to z kolei Szwed mający również polskie obywatelstwo. Ten młody żużlowiec z Malmö w każdym wywiadzie podkreśla, że czuje się 100-procentowym Polakiem, choć urodził się i wychował w Szwecji. Na co dzień trenuje i jeździ w Gnistorny Malmö, a w Polsce związany z rodzinnym miastem czyli Gorzem Wielkopolskim. To właśnie Stal Gorzów wyciągnęła do niego rękę, by mógł spróbować swoich sił w młodzieżowych turniejach w Polsce. W pierwzym starciu podczas Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Okręgu zgromadził 8 punktów i zajął 10. miejsce. Tym razem oglądać go będziemy w Świętochłowicach, gdzie liczymy na szwedzki styl jazdy i polską duszą!

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl