OMŚJ na żużlu: Kaczmarek, Grobauer, Woźniak i Schmidt

Aktualności Off 245

Przed Wami kolejne sylwetki juniorów, których już w sobotę zobaczymy na stadionie im. Pawła Waloszka w Świętochłowicach walczących o tytuł Mistrza Śląska Juniorów!

Daniel Kaczmarek to zawodnik na co dzień trenując w Krakowie i broniący barw Speedway Wanda Indstal Kraków, gdzie trenowany jest pod okiem prezesa naszego Stowarzyszenia – Mike Widere. Ten 18-latek z roku na roku nabiera coraz to więcej pewności siebie i gromadzi coraz więcej punktów. W tym roku wywalczył już w jednym ze spotkań ligowych z Orłem Łódź 13 punktów wygrywając trzy biegi. W tym roku Kaczmarek wystąpił w 11 spotkaniach gromadząc 52 punkty co daje średnią 1,217 punkta na mecz.

Valentin Grobauer to 20-latek, który w tym roku podpisał kontrakt z klubem Nice Ligi – ŻKS ROW Rybnik bez określenia warunków finansowych. Jeżdżący na niemieckiej licencji żużlowiec ma w Rybniku rodzinę i nawet potrafi porozumiewać się w języku polskim. W 2014 roku wywalczył brązowy medal mistrzostw Niemiec juniorów, a w tym roku zajmował odpowiednio 12. miejsce w Lublinie podczas drugiej eliminacji mistrzostw świata juniorów (5 pkt.) i 6. miejsce w Pardubicach podczas trzeciej eliminacji mistrzostw świata juniorów (9 pkt.). Niemiecki żużlowiec nie miał okazji jeszcze występować w lidze polskiej.

Adrian Woźniak to z kolei tegoroczny adept, który pod koniec maja uzyskał licencję „Ż”. Zawodnik trenujący na co dzień w klubie SCKM Włókniarz Częstochowa. Włąsnie tam regularnie startuje w zawodach młodzieżowych z udziałem częstochowskiego Włókniarza. 16-latek rywalizuje również w turniejach Nice Cup. Na początku września w Pilźnie Woźniak zajął piąte miejsce gromadząc 6 punktów, a pod koniec sierpnia był szósty w Pradze z 9 punktami.

Michał Schmidt czyli 17-latek z Rybnika trenujący w klubie Nice Ligi – ŻKS ROW Rybnik. W tym roku na toruńskiej Motoarenie uzyskał licencję „Ż” i jeszcze nie miał okazji rywalizować w lidze. W lipcu tego roku w jednym ze startów z cyklu Nice Cup (grupa połduniowa) w Opolu zajął 15. miejsce gromadząc zaledwie 3 punkty.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl