OMŚJ: Faworyt – Artura Czaja i pozostali żużlowcy

Aktualności Off 334


Artur Czaja będzie jednym z głównych faworytów podczas sobotnich Otwartych Mistrzostw Śląska Juniorów. 21-latek broniący barw PGE Stal Rzeszów odbył to jeden z pięciu zawodników na co dzień jeżdżący w Ekstralidze i to z powodzenie. Ponadto prezentujemy sylwetki pozostałych żużlowców.

Podczas ostatniego treningu młodzieży z MS „Śląsk” Świętochłowice na torze gościł właśnie Artur Czaja, który z okrążenia na okrążenie czuł się lepiej na torze i wydaje się być jednym z głównych faworytów do końcowego triumfu. Czaja w tym roku notuje średnią 3,93pkt. na mecz i 1,151pkt. na bieg w najwyższej klasie rozgrywkowej. Rywalizował również w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów zajmując ósme miejsce w Terenzano, a w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski był dziesiąty.

Z zawodów wycofał się jeden z najgroźniejszych rywali Czaji, Norbert Krakowiak z Ostrowa Wielkopolskiego. W jego miejsce wystartuje zawodnik KMŻ Motor Lublin Oskar Bober, który na co dzień jedzie w 2. lidze, gdzie notuje dobrą średnią 4,71pkt. na mecz i 1,172pkt. na bieg!

Drugim z zawodników jeżdżącym na co dzień w PGE Ekstralidze jest Marcin Nowak z MRGARDEN GKM Grudziądz. 20-latek w tym roku wystąpił w 14 spotkaniach notując średnią 2,36pkt. na mecz, a także zajmował 13. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Rafał Malczewski w tym roku również prezentował się z bardzo dobrej strony. 21-latek broniący barw MDM Komputery ŻKS Ostrovia Ostrów w tym roku wystąpił tylko w sześciu meczach swojego klubu, jednak notował wysoką średnią 3,83pkt. na mecz co jak na juniora jest bardzo dobrym wynikiem. Indywidualnie słabo spisał się podczas lipcowych Młodzieżowych Mistrzostw Polski zajmując 15. miejsce z trzema oczkami.

Arkadiusz Madej to kolejny żużlowiec jeżdżący w klubie PGE Ekstraligi. Trenujący w Unii Tarnów, 20-latek wystąpił w 11 meczach notując średnią 0,91pkt. na mecz. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski również nie prezentował się najlepiej zajmując miejsce w końcówce stawki z dwoma oczkami. W tym sezonie nie wygrał jeszcze wyścigu w Ekstralidze, dwukrotnie był drugi, a siedmiokrotnie zajmował 3. miejsce.

KSM Krosno reprezentować będzie Przemysław Portas. Ten 19-latek w 2015 roku miał reprezentować Stowarzyszenie CKM Włókniarz, jednak po tym jak okazało się, iż częstochowian zabraknie w rozgrywkach ligowych, młody zawodnik postanowił skorzystać z opcji wypożyczenia i startować w drużynie z Krosna. Jego starty raczej nie zachwycały, a w 9 spotkaniach notował średnią 0,539pkt. na mecz.

Dobre statystyki w tym sezonie w zaledwie siedmiu spotkaniach Nice Ligi notował Robert Chmiel. W siedmiu spotkaniach uzyskał 28 punktów i notował średnią 4,00 punkta na mecz i 1,455pkt. na bieg. W tym roku startował również w Finale Brązowego Kasku i zajął 9. miejsce podczas turnieju zaplecza kadry juniorów w Opolu.

W Świętochłowicach zobaczymy również Grzegorza Bassarę z PGE Stal Rzeszów, który w tym roku mało startował. Jego największym osiągnięciem tegorocznym było siódme miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Węgier.

Sebastian Niedźwiedź to natomiast 18-latek jeżdżący w klubie Orzeł Łódź, gdzie w 9 spotkaniach notował średnią 1,11pkt. na mecz i 0,333pkt. na bieg. Dobrze wypadł również w Turnieju Zaprzecza Kadry Juniorów w Opolu, gdzie zgromadził 9 punktów.

Tylko w trzech meczach rozgrywek PGE Ekstraligi wystartował Patryk Rolnicki, który w większości biegów zajmował ostatnie miejsce, a zdobył łącznie tylko jeden punkt (średnia 0,167pkt. na bieg!). W finale Brązowego Kasku zgromadził sześć punktów i zajął 10. miejsce.

Ostatnim uczestnikiem sobotnich zmagań będzie Michał Gruchalski reprezentujący KSM Krosno. 17-latek wystąpił w dwóch meczach tej drużyny, startował w turniejach Nice Cup.

Lista startowa:
1. Daniel Kaczmarek (Kraków)
2. Valentin Grobauer (Rybnik – lic. niemiecka )
3. Adrian Woźniak (Częstochowa)
4. Michał Schmidt (Rybnik)
5. Robert Chmiel (Rybnik)
6. Michał Gruchalski (Częstochowa)
7. Patryk Rolnicki (Tarnów)
8. Maksymilian Bogdanowicz (Gorzów – lic. szwedzka)
9. Grzegorz Bassara (Rzeszów)
10. Oskar Bober (Lublin)
11. Przemysław Portas (Częstochowa)
12. Sebastian Niedźwiedź (Łódź)
13. Marcin Nowak (Grudziądz)
14. Rafał Malczewski (Ostrów)
15. Arkadiusz Madej (Tarnów)
16. Artur Czaja (Rzeszów)

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl