Nowa jakość szkolenia młodzieży!

Aktualności Off 365

Szkolenie żużlowego narybku w Świętochłowicach wchodzi na nowy poziom! Dziś rano na Stadion im. Pawła Waloszka dotarł pierwszy motocykl miniżużlowy, na którym swoje pierwsze szlify będą zbierać najmłodsi podopieczni trenera Krzysztofa Basa.

Motocykl ten, w odróżnieniu od wielu innych miniżużlówek bardzo wiernie odwzorowuje właściwości jezdne z dorosłego żużla. Czterosuwowy silnik o mocy ok. 8 KM w ramie umieszczony jest w pozycji leżącej, dzięki czemu adepci od razu będą oswajać się z nisko położonym środkiem ciężkości, jak ma to miejsce w klasycznych maszynach 500cc. W czasie jazdy nie zmienia się również biegów, co jest mankamentem innych konstrukcji stosowanych w klasie 80-125cc.

Efekty szkolenia na tego typu konstrukcji mogli zobaczyć widzowie wtorkowego treningu, w którym wziął udział m.in. podopieczny Żużlowej Akademii Janusza Kołodzieja – Bartek Kowalski. Tarnowianin aktualnie przygotowuje się do egzaminu na licencję „Ż”, jednak pierwsze kroki stawiał w UKS Jaskółki Tarnów na dokładnie takim motocyklu.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl