Nasi wychowankowie wypożyczeni na DMPJ

Aktualności Off 449

Wychowankowie MS Śląska Świętochłowice – Mateusz Pacek oraz Kamil Tomaszowski we wtorek zadebiutują w barwach nowych drużyn, do których zostali wypożyczeni na rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Pierwszy z nich trafił do zespołu Stal-Met Kolejarz Opole, natomiast „Tomata” w tych rozgrywkach będzie zdobywał punkty dla KSM-u Krosno. „Osa” we wtorek będzie ścigał się w Lesznie, natomiast Tomaszowski w Rybniku.

Dla obu zawodników to okazja do dodatkowych startów, poznawania torów i zbierania doświadczenia. Szczególnie cieszy to wszystkich związanych z naszym klubem, którym na sercu leży odbudowa świętochłowickiego żużla i powrót na ligową mapę kraju. Te starty naszych wychowanków w DMPJ, co prawda w barwach innych klubów, ale to także element odbudowy i „powrotu do gry”!

Stal-Met Kolejarz Opole rywalizować będzie w grupie „C„. Rywalami tego zespołu będą: Fogo Unia Leszno, Stal Gorzów, TŻ Ostrovia Ostrów, RKS Kolejarz Rawicz, Betard Sparta Wrocław czy Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra i Orzeł Łódź. – Chciałbym bardzo podziękować Młodzieżowemu Stowarzyszeniu „Śląsk” za stworzenie możliwości wypożyczenia do klubu z Opola! Trzymajcie kciuki! – powiedział Mateusz.

Zespół „Tomaty” został przydzielony do grupy „A„, gdzie rywalizować oprócz KSM-u Krosno będą drużyny z południa naszego kraju – ROW Rybnik, Stal Rzeszów, ARGE Speedway Wanda Kraków, Grupa Azoty Unia Tarnów, Speed Car Motor Lublin oraz łotewski Lokomotiv Daugavpils. – Z całego serca chciałem podziękować KSM-owi Krosno za możliwość rozwoju i wiarę w moje możliwości. Dzięki wypożyczeniu będę miał szansę startować w zawodach i mam nadzieję, godnie reprezentować klub. Najbardziej pragnę jednak podziękować trenerowi Krzysztofowi Basowi, którego zaangażowanie pozwala mi dzisiaj być tu, gdzie jestem! – dodaje natomiast Kamil.

Terminarz rozgrywek Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów:
Numer „1” oznacza, iż dany klub jest organizatorem zawodów.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl