MIMP: O cztery miejsca w finale (zapowiedź)

Aktualności Off 282

Już we wtorek (30 maja) na naszym stadionie przy ul. Bytomskiej 40 rozegrany zostanie jeden z turniejów eliminacyjnych Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Zawody wyłonią czwórkę zawodników, która wywalczy awans do finału, a piąty będzie pełnił funkcję rezerwowego. Na naszym torze zaprezentuje się m.in. obrońca złotego medalu – Daniel Kaczmarek.

Dwa pozostałe półfinały rozegrane zostaną na torach w Tarnowie oraz Pile. Finałowa rywalizacja przewidziana jest na 15 lipca w Lesznie.

Na obiekcie im. Pawła Waloszka zaprezentuje się kilku doświadczonych młodzieżowców jak i ci, którzy nabierają żużlowych szlifów. Faworytem imprezy wydaje się być wspomniany Kaczmarek, a awans z łatwością powinien wywalczyć także rybniczanin Robert Chmiel. Na miejsce w czołowej czwórce stać także Michała Gruchalskiego z częstochowskiego Włókniarza oraz jeszcze do niedawna klubowego partnera Chmiela, a obecnie zawodnika MRGARDEN GKM Grudziądz – Kamila Wieczorka. Swoje „pięć minut” po sukcesie w Brązowym Kasku na „Skałce” wykorzystać będzie chciał także Wiktor Lis, a swoim doświadczeniem rywali przechytrzyć będzie próbował Alex Zgardziński. Początkowo awans wywalczyć miało pięciu zawodników. Główna Komisja Sportu Żużlowego zwolniła jednak z obowiązku startu w eliminacjach czwórkę reprezentantów Polski, którzy zapewnili sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów – Kacpra Worynę, Dominika Kuberę, Maksyma Drabika i Bartosza Smektałę.

Gospodarzy reprezentować będzie Mateusz Pacek, lecz tym razem świętochłowiczaninowi przypadło miejsce pierwszego z dwóch rezerwowych. Początek zawodów wyznaczono na godzinę 17:00, a kwadrans wcześniej zawodnicy pojawią się na prostej startowej, by podczas uroczystej prezentacji przywitać się z publicznością, która we wtorek zawita na trybuny. Dla tych, którzy nie mogą z różnych przyczyn być obecni na stadionie mamy dobre informacje, będzie można śledzić dwie relacje – wideo jak i tekstową z turnieju. Więcej szczegółów na ten temat znajdą Państwo jutro na naszej stronie.

Lista startowa:
1. Robert Chmiel (ROW Rybnik)
2. Wiktor Lis (Fogo Unia Leszno)
3. Dawid Jona (ROW Rybnik)
4. Szymon Szlauderbach (Fogo Unia Leszno)
5. Patryk Wojdyło (Stal Rzeszów)
6. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)
7. Michał Gruchalski (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa)
8. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław)
9. Arkadiusz Potoniec (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
10. Daniel Kaczmarek (Get Well Toruń)
11. Alex Zgardziński (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra)
12. Marcin Kościelski (Get Well Toruń)
13. Alan Szczotka (Stal Gorzów)
14. Marek Lutowicz (Kolejarz Rawicz)
15. Kamil Nowacki (Stal Gorzów)
16. Kamil Kamiński (Kolejarz Opole)
R1. Mateusz Pacek (MS Śląsk Świętochłowice)
R2. Przemysław Giera (ROW Rybnik)

Bilety: 15 zł (dzieci do lat 7 wstęp wolny)
Program zawodów: 5 zł
DLA MEDIÓW: Na te zawody nie będzie prowadzony proces akredytacyjny. Wstęp dla dziennikarzy za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl