Legenda Śląskiego ożyje we wrześniu. Cieślak: To bardzo dobry pomysł

Aktualności Off 78

We wrześniu 2018 roku wielki żużel powróci na Stadion Śląski. 15 września, w Chorzowie, odbędzie się finałowa runda cyklu Speedway Euro Championship, a również w tym miesiącu swój mecz, przeciwko drużynie złożonej z najlepszych zawodników świata, rozegra Żużlowa Reprezentacja Polski. Rozpoczęcie sprzedaży biletów na to wydarzenie zbliża się wielkimi krokami.

Pomysł powrotu sportu żużlowego na Stadion Śląski wywołał sporo pozytywnych emocji w środowisku sportowym. Organizację zawodów w Chorzowie z dużą aprobatą przyjął również trener Żużlowej Reprezentacji Polski, Marek Cieślak.

Powrotu żużla na Stadion Śląski to bardzo dobry pomysł. Ten obiekt ma bogatą historię, ponieważ to właśnie w tym miejscu, w 1973 roku, Jerzy Szczakiel zdobył historyczny dla Polski, medal Indywidualnych Mistrzostw Świata, który pozostał niezdobyty dla nas aż do 2010 roku, kiedy to Tomasz Gollob został najlepszym żużlowcem świata – stwierdził Marek Cieślak.

Hasło „Żużel na Śląskim” przywołuje u Marka Cieślaka również wspomnienia z czasów, kiedy startował na żużlu jako czynny zawodnik. – Mam bardzo miłe wspomnienia ze Stadionem Śląskim. W 1972 roku zwyciężyłem w rozgrywanych tam zawodach o Złoty Kask, pokonując legendę Śląska Świętochłowice, Pawła Waloszka. Na tamte czasy, ściganie się przy stutysięcznej publiczności było niezapomnianym przeżyciem – wspomina swoje starty na Śląskim, trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

W 2018 roku Marek Cieślak powróci do Chorzowa już w roli szkoleniowca. Prowadzona przez niego polska kadra zmierzy się z Resztą Świata, a mecze tych dwóch ekip zawsze budziły sporo emocji. Jak zapewnia Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Biało-czerwoni przystąpią do tego starcia w najmocniejszym zestawieniu. – Polski Związek Motorowy w pełni rekomenduje zawody na Stadionie Śląskim i wspiera ich organizację. Żużlowa Reprezentacja Polski zmierzy się w Chorzowie z drużyną Reszty Świata, niedługo po finale Speedway Euro Championship. Choć czasu jest jeszcze sporo, już teraz mogę zapewnić, że nasza kadra wystartuje w tym meczu w najsilniejszym składzie – powiedział przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański.

Wszystkich fanów żużla z pewnością ucieszy fakt, iż sprzedaż biletów na „Żużel na Śląsku” zbliża się wielkimi krokami. Organizatorzy wrześniowego wydarzenia zapewniają, iż bilety na finał Speedway Euro Championship, jak również na mecz Żużlowej Reprezentacji Polski, nabyć będzie można w bardzo atrakcyjnych cenach.

fot. Patryk Kowalski

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl