Krzysztof Bas: Nie chcemy osiąść na laurach (wideo)

Aktualności, Wideo Off 687
W 2016 roku sukcesem zakończyły się przygotowania do egzaminu na licencję żużlową dla Mateusza Packa i Kamila Tomaszowskiego. Jednak w tym sezonie klub nie chce osiadać na laurach. – Czeka nas jeszcze bardzo dużo pracy i nauki, jeśli chodzi o organizację treningów, szkolenie, czy starty w zawodach – przyznaje trener Krzysztof Bas.

W tej chwili szkółka żużlowa liczy 12 chłopaków, którzy chcą pójść w ślady tej dwójki. Jednak za nim to nastąpi muszą dobrze przygotować się do sezonu. – W okresie zimowym treningi odbywają się trzy razy w tygodniu, dwa razy zajęcia odbywają się na sali gimnastycznej i raz prowadzone są zajęcia z cross fitu w klubie Ronin. Od grudnia do stycznia pracowaliśmy nad siłą, luty to okres pracy nad wytrzymałością i ostatnim etapem będzie praca nad szybkością. Przygotowania warsztatowo – sprzętowe przebiegają zgodnie z planem. Mamy bardzo ambitnego mechanika, który trzyma pieczę nad chłopakami, ale również staramy się organizować spotkania z innymi mechanikami bardziej doświadczonymi, od których nasz mechanik może czerpać wiedzę – wyjaśnia szkoleniowiec.

Zawodnicy jak i kibice czekają już z niecierpliwością na moment, w którym znowu zawarczą silniki na stadionie im. Pawła Waloszka i rozpoczną się pierwsze jazdy treningowe na torze w 2017 roku. Data wyjazdu na tor uzależniona jest od warunków pogodowych klub będzie starał się, aby nastąpiło to najszybciej jak tylko to będzie możliwe.
Jednym z celów, który będzie przyświecał klubowi w sezonie 2017 to uzyskanie kolejnych licencji przez adeptów świętochłowickiej szkółki. – Na tą chwilę jest trzech chłopaków, którzy są blisko przystąpienia do egzaminu – mówi Bas.

Kolejnym z celów na nadchodzący sezon będzie start nowego cyklu, w którym wystartują m.in. dwaj młodzi zawodnicy Śląska, a mianowicie Speedway Friendship Cup. Etap juniorski w karierze to poznawanie nowych torów i przede wszystkim nauka. – Każda forma jazdy, wszystkie zawody juniorskie, w których będzie okazją wystartować, a szczególnie Speedway Friendship Cup, rozgrywki, które dopiero zadebiutują w tym sezonie niosą za sobą same korzyści, dzięki takim spotkaniom zdobywa się niezbędne doświadczenie, które z czasem powinno zaprocentować – tłumaczy trener Krzysztof Bas.

Młodzieżowe Stowarzyszenie ŚLĄSK z roku na roku rośnie w siłę, ale nie byłoby to możliwe gdyby nie wsparcie miasta, ale również firm lokalnych, czy mniejszych lub większych przedsiębiorstw. Klub liczy, że współpraca nadal będzie przebiegała tak owocnie jak do tej pory i do licznego grona będą dołączać nowi partnerzy. – Firma KiM Group ufundowała bilety dla szkółki żużlowej oraz zawodników speedrowera na rundę Speedway Grand Prix, która odbędzie się 13 maja w Warszawie. Za co w tym miejscu chciałbym w imieniu klubu, chłopaków i swoim bardzo podziękować – mówi Krzysztof Bas.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl