Krzykowski Mistrzem Świata.Złoto, srebro, brąz dla speedrowerzystów. Dziękujemy!

Aktualności Off 358

Już po Mistrzostwach Świata w speedrowerze i czas na krótkie podsumowanie. W Świętochłowicach gościły rozgrywki parowe i test mecze, nasi reprezentanci startujący w tej odmianie jazdy w lewo wywalczyli grad medali. W mistrzostwach startowali nasi żużlowcy Mateusz Pacek i Marcel Krzykowski. Ten drugi został Indywidualnym Mistrzem Świata Juniorów! Gratulacje dla pozostałych medalistów Dawida Basa i Patryka Bielczaka , zdobywcy Pucharu Federacji Igora Orłowskiego a  także wszystkich naszych zawodników z Sekcji Speedrowerowej za walkę i emocje!

 

 

W najważniejszym finale ,w  kategorii Open Dawid Bas po dodatkowym biegu wywalczył  brązowy medal. Kamil Bielaczek i Mateusz Pacek odpadli w półfinałach, Kacper Włodarz awansował jako rezerwowy. W ćwierćfinałach nie wystartowali Kamil Bielica i Dawid Zając.

W kategorii Juniorów Mistrzem Świata z kompletem punktów został Marcel Krzykowski, Patryk Bielaczek zajął VIII miejsce a Igor Orłowski był w finale rezerwowym. W półfinale odpadł Jakub Jajeśniak.

W kategorii U-16  brąz zdobył Marcel KrzykowskiIgor Orłowski zajął X miejsce. Jakub Jajeśniak odpadł w półfinale.

Drużynowy Puchar Świata wywalczyła reprezentacja Polski z Dawidem Basem w składzie, w eliminacjach startował Kamil Bielica. Juniorzy wywalczyli srebro a w składzie reprezentacji wystartowali Marcel Krzykowski i Patryk Bielaczek.

W parach zawody rozgrywano w Świętochłowicach, złoto w kategorii Open wywalczył Dawid Bas a dla Juniorów srebro Marcel Krzykowski.

Puchar Federacji Juniorów wywalczył Polska z Marcelem Krzykowski, Igorem Orłowskim i Patrykiem Bielaczkiem w składzie. Seniorzy powtórzyli sukces z Dawidem Basem.

Osobne podziewania należą się działaczom MS Śląsk, Prezydentowi Miasta Danielowi Begerowi, Dyrektorowi i pracownikom OSiRu oraz całej rzeszy osób z Klubu Kibica i nie tylko, pracowników miejskich spółek za pracę i trud włożony w organizację mistrzostw. Indywidualnie dziękujemy Tomaszowi Orłowskiemu z firmy EURO MET i Grzegorzowi Gaborowi, trenerowi Krzysztofowi Basowi , Mirosławowi Basowi naszemu „polewaczkowemu” i Dawidowi Basowi, którzy opiekowali się naszymi zawodnikami na innych torach, pracowali ciężko na własnym i jeszcze Dawid walczył o medale.  – Panowie bez was tego by nie było!

 

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl