Dobre wieści po Walnym

Aktualności Off 979

   Dzisiaj 16 lutego, w pawilonie na stadionie Skałka odbyło się Walne Zebranie Członków Młodzieżowego Stowarzyszenia Śląsk Świętochłowice, które wzięło sobie na barki odbudowę sportu żużlowego w Świętochłowicach. Licznie zgromadzeni członkowie przyjęli absolutorium dla zarządu za rok 2014 udzielone przez członków komisji rewizyjnej. Ubiegły rok zakończył się niewielkim zyskiem finansowym, który w całości zostanie przeznaczony na szkółkę oraz sukcesem członków Klubu Kibica, którzy walnie przyczynili się do rozpalenia nadziej na powrót żużla.

   Plany na rok 2015 również przedstawiają się ciekawie. Dzięki pomocy miasta, OSiRu Skałka są zabezpieczone środki na przebudowę bandy i toru by spełniały wymogi regulaminowe, jednak trzeba poczekać do wiosny by ruszyć z pracami, jest sprzęt dla szkółki oraz środki na zakup akcesoriów dla młodych żużlowców. Stowarzyszenie ma również zapewnione środki na zabezpieczenie treningów szkółki. Dołączyli do klubu quadowcy w imieniu których Arkadiusz „Hanys” Boronowski złożył akces członkowski. Ma to być czwarta a może piąta drużyna quadowa w kraju, może powstanie liga i pod szyldem Śląska wystartują nie tylko żużlowcy. Pozostało tylko uzgodnić zasady współpracy żużlowo – quadowej.

   Zmienił się również skład zarządu, zrezygnowali z powodów zawodowych Sebastian Kowolik, Arkadiusz Jurasik i Adam Grela, a w ich miejsce do zarządu weszli Agnieszka Kulik, Krzysztof Bas, Krzysztof Sichma i człowiek – orkiestra Klubu Kibica Robert Gałązka. Nowym szefem komisji rewizyjnej został Jacek Zdrzałek. Prezesem pozostal Michał Widera. Na zebraniu przyjęto w poczet członków Stowarzyszenia kilkunastu nowych członków. Honorowym członkiem, zaakceptowanym jednogłośnie został do dzisiaj aktywny, mentor mechaników, mechanik mistrzów i od zawsze z Śląskiem Eugeniusz Capek.

   W tym roku mija 95 lat od założenia Klubu Sportowego Śląsk Świętochłowice, w związku z tym jest planowych kilka uroczystość z tym związanych. Co prawda żużlowcy do klubu dołączyli kilkanaście lat później a ta okazja będzie wykorzystana do uhonorowania zasłużonych zawodników. Ma się odbyć okolicznościowa akademia oraz planowany jest turniej, nazwijmy go na razie motorowy. Jaka będzie to forma zawodów, kto w nich wystąpi czy będzie to turniej stricte żużlowy czy impreza żużlowo – quadowa zależeć będzie od stanu finansów. Swoje imprezy mają zorganizować również piłkarze i speedrowerowcy. Padła również propozycja współpracy ze strony organizatorów Silesia Rally Marathon, którzy chętnie zorganizowali swoją imprezę współpracując z Stowarzyszeniem, jak również z członkami Klubu Kibica.

Powiało optymizmem…

Wojciech Wilde

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl