Debiut Szczęsnego w lidze, powrót Folkerta na tor. Młody „Kowol” w Rybniku, remont toru speedrowerowego

Aktualności Off 508

Aż trzech juniorów Śląska, wystąpiło w niedzielę, w meczu Power DuckIveston PSŻ Poznań z Speedway Wanda Kraków. Oprócz etatowego juniora Mateusza Packa wystąpili Dawid Kołodziej i debiutujący Łukasz Szczęsny  z tym, że dwaj pierwsi na pozycjach seniorskich.  Gdyby dodać Krystiana Stefanowa, który wspiera świętochłowiczan w rozgrywkach DMPJ, to krakowianie wystawili skład z czterema juniorami.  Mecz wygrali gospodarze 64 – 23. Nie udało się zadebiutować w lidze jeszcze Marcelowi Krzykowskiemu, ale kiedy koledzy walczyli w lidze, zdobywał złote medale Mistrzostw Polski w speedrowerowych konkurencjach.

 

Zdobycz punktowa i biegi naszych juniorów:

Dawid Kołodziej 1 (1,0,0,-,-)

Mateusz Pacek 2 (d,1,1,0,0)

Łukasz Szczęsny 1 (1,0,0)

II – Michał Curzytek, Adrian Woźniak, Szczęsny, Stefanów (d4)

III – EduardKrcmar, Marcin Nowak, Kołodziej, Pacek (d3)

VI – Władimir Borodulin, Curzytek, Pacek, Kołodziej

VII – David Bellego, Robert Miśkowiak, Wojciech Lisiecki, Szczęsny

IX – Bellego, Miśkowiak, Pacek, Kołodziej

XII – Curzytek, Dominik Kossakowski, Woźniak, Szczęsny

XIII – Bellego, Krcmar, Lisiecki, Pacek

XV – Krcmar, Bellego, Lisiecki, Pacek

W sobotę 29 czerwca, na torze w Ostrowie Wielkopolskim, odbyła się IV runda Kaczmarek Electtic Speedway Cup z udziałem Tomasza Grzybka i dawno niewidzianego na torze Jacka Folkerta. „Jaca” w nowych barwach, bez straty punktu zajął wraz z Zbigniewem Krakowskim , byłym zawodnikiem Unii Leszno i a także Śląska, pierwsze miejsce w grupie GOLD. Obaj zdobyli po 12 punktów. „Grzybol” zanotował poprawę od ostatniego występu i z czterema punktami zajął VII miejsce w grupie SILVER. W zawodach startowali również zawodnicy z Niemiec i Norwegii. Turniej  był wsparciem dla kontuzjowanych żużlowców amatorów, Mateusza Durkowiaka i Przemysława Nowaka. Jak zwykle, naszych zawodników dopingowała spora grupach wiernych kibiców.

 

 

W sobotę, w Rybniku odbyła się zaległa runda Pucharu Polski Par Klubowych w mini żużlu. Na starcie pojawił się Marcel Kowolik, jednak jako rezerwowy drużyny MKMŻ Rybki Rybnik, wystartował tylko w jednym biegu i niestety zanotował upadek. Jednak jego koledzy nie mieli sobie równych i wygrali tę rundę.

 

 

Dla fanów speedrowera, zgodnie z obietnicą złożoną przez Prezydenta Miasta Dawida Begera, drugi etap remontu toru przed Mistrzostwami Świata. Wszystko pod czujnym okiem Prezesa Krzysztofa Sichmy i Tomasza Orłowskiego. Obecnie prace wykonuje MPUK Sp z o.o. Piersi byli pracownicy z ChŚPWiK, którzy wykonali nowe odwodnienie.

Zdjęcia: Michał Łapczyński, TwójOstrów.pl , Anna Kowolik, Grzegorz Gabor i Jacek Fokert.

 

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl