Amatorzy W Lesznie i Ostrowie, Szczęsny w Krośnie. Promujemy się w Jastrzębiu, młody Kowolik na torze.

Aktualności Off 494

Nie zapominamy o naszych amatorach. Tomasz Grzybek, startował  16 marca w III rundzie Kaczmarek Electric Speedway Cup w Lesznie. Niestety w grupie Silver, z jednym punktem zajął  ostatnie, ósme miejsce. Jak sam zainteresowany twierdzi, brakuje treningów i jazdy by się lepiej zaprezentować. W imprezie towarzyszyli mu niezawodni kibice, przyjaciele oraz wiceprezes klubu Kamila Sury – Wolniewicz.

 

 

19 czerwca grupa naszych amatorów Tomasz Grzybek, Dariusz Liberka i Jacek Folkert oraz wracający na tor po kontuzji Bartosz Szymura, pośmigała na torze w Ostrowie Wielkopolskim. A wszystko dzięki Cezaremu i Mateuszowi Kozaneckim, amatorom z tego miasta.

Z treningów w Krośnie skorzystał w sobotę (21.06) Łukasz Szczęsny, na co dzień reprezentuje tamtejsze Wilki w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostw Polski Juniorów i skorzystał z zaproszenia, by pokręcić kółka na tamtejszym torze.

Kolejny Kowolik na torze. 1 czerwca na torze w Wawrowie debiutował w barach MKMŻ Rybki Rybnik Marcel Kowolik, syn Szymona. Co prawda Szymon Kowolik miał w Świętochłowicach tylko amatorski epizod, za to na pewno wszyscy pamiętają jego brata Sebastiana. Marcel kontynuuje braterskie tradycje, w debiucie zapłacił frycowe i zajął z czterema punktami 18 miejsce. Dzień później jego drużyna, zajęła pierwsze miejsce w III rundzie Pucharu Polski Par Klubowych, jednak Marcel nie miał okazji wyjechać na tor. Można tylko żałować , że nie mamy toru do mini żużla, bo chętnych na starty w naszym mieście i okolicach jest naprawdę dużo. A może doczekamy na torze Mateusza Kowolik, młodszego brata Marcela?

Śląsk nie zapomina o promocji, dzisiaj (22.06) w Jastrzębiu Zdroju odbywa się impreza Moto Kraft Jastrzębie. Nie mogło na niej zabraknąć naszej wiceprezes Kamili Sury  – Wolniewicz, która wraz z naszym żużlowym amatorem a prywatnie mężem Markiem Wolniewiczem, stoisko swojej firmy przekształciła w punkt promocyjny Śląska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za zdjęcia dziękujemy: Dorocie Barbrze Wiśniewskiej, Darkowi Liberce, Annie Kowolik, Kamili Sury – Wolniewicz, Małgorzacie Szczęsnej

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl