4 maja Finał Brązowego Kasku (inf. organizacyjne)

Aktualności Off 495

Planowany pierwotnie na 2 maja Finał Brązowego Kasku odbędzie się 4 maja o godzinie 16:30. Będzie to pierwszy od 36 lat finał rozgrywek rangi mistrzowskiej PZM. Wówczas również rywalizowano o Brązowy Kask, a triumfatorem okazał się gdańszczanin z rybnickimi korzeniami, Mirosław Berliński.

Brązowy Kask to rozgrywki zawodników do lat 19. W związku z tym zawodach weźmie udział zawodnik MS-u Śląsk, Mateusz Pacek, który mimo rozstawienia w opolskim półfinale, awans ma gwarantowany jako jedyny reprezentant gospodarzy w zmaganiach o to trofeum.

Jego rywalami będą żużlowcy, którzy awans uzyskali z półfinału, który odbył się 19 kwietnia w Pile. Są nimi znani z ekstraligowych torów Michał Gruchalski (SCKM Włókniarz Częstochowa), Dominik Kubera i Bartosz Smektała (obaj Unia Leszno SSA), triumfator rozegranych 1 kwietnia na Stadionie im. Pawła Waloszka Finału Nice Cup 2016, Hubert Czerniawski (KS Stal Gorzów) oraz Marcin Kościelski (KS Toruń SA), Damian Stalkowski (GTM Start Gniezno), Alan Szczotka (KS Stal Gorzów) i Marcin Turowski (GKŻ Wybrzeże Gdańsk). Pierwszym rezerwowym będzie Dawid Wawrzyniak (GKM Grudziądz SA).

Niestety pogoda dwukrotnie nie pozwoliła rozegrać półfinału w Opolu, z którego oprócz Packa awans uzyska siódemka najlepszych zawodników, a ósmy będzie drugim rezerwowym. Głównymi faworytami do awansu są m.in. Robert Chmiel, Rafał Karczmarz, Patryk Rolnicki, Kamil Wieczorek czy Wiktor Lampart.

Informacje organizacyjne:
Cena biletów: 15zł (dzieci do lat 7 za okazaniem dokumentu – wstęp wolny)
Cena programu zawodów: 5zł
Otwarcie kasy: 10:00
Otwarcie bram stadionu: 14:30
Początek zawodów: 16:30
Akredytowani dziennikarze proszeni są o odbiór akredytacji w kasie biletowej.

Przedsprzedaż biletów odbędzie się w budynku Stadionu im. Pawła Waloszka w pokoju 209 we wtorek w godzinach 10:00-14:00 oraz w czasie treningu, który zaplanowano na godzinę 14:00.

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
Moto-Kris
zarzecki
kolormotip
gwozdz_logo
Kenpol
misztal
kudera
janis druk
Cynkownia
ZREP
Miąso transport
CTS
prolexi
owocowa
proinstal
urban
pwik
mpgk
osir skałka
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
silkone
Life
gonet
jactech
ft logistic
Pablosz
Klub Kibica
dorota
Foto_romek
karol_foto
PZM

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 603 122 368
+48 509 840 719
biuro@speedwaysw.pl
https://www.speedwaysw.pl