SFC: Ostatnia runda odwołana. Melnyczuk i Kobrin triumfują!

Klub, Świętochłowice, Żużel Off 89

Niestety, uczestnicy ostatniej rundy indywidualnych zmagań w ramach Speedway Friendship Cup przegrali dziś z intensywnymi opadami deszczu. Turniej na słowackiej Žarnovicy został odwołany! Tym samym mamy sytuację, że w klasyfikacji generalnej wygrywa dwójka zawodników RMSTK Równe – Stanisław Melnyczuk i Andrij Kobrin, którzy mają na swoim koncie po 44 punkty. Trzecie miejsce przypada Węgrowi Józefowi Tabace.

W tegorocznych rozgrywkach indywidualnych nasz klub reprezentowało dziewięciu zawodników. Najwyższej sklasyfikowany został żużlowiec Zdunek Wybrzeża Gdańsk – Hubert Łęgowik, który z dorobkiem 27 punktów i jednym triumfem na koncie kończy cykl na piątym miejscu.

W drugiej dziesiątce znaleźli się: dwunasty Marcel Kajzer (13 pkt.), trzynasty Bartosz Szymura (13 pkt.) oraz siedemnasty Facundo Albin (12 pkt.) i osiemnasty Tomasz Rempała (10 pkt). Na dalszych pozycjach ci najmniej doświadczeni w ekipie Krzysztofa Basa, którzy wciąż uczą się żużlowego rzemiosła. 25 sklasyfikowany został Krystian Stefanów (7 pkt.), na pozycji 27, ex aequo aż pięciu zawodników w tym Mateusz Pacek, Jarosław Krzywosz i Kacper Konieczny (po 4 pkt.), a stawkę zamknął wraz z Sandorem KonyaPiotr Podyma (bez punktów).

Podsumowując był to na pewno wartościowy egzamin dla naszych wychowanków i zebrane cenne doświadczenie, zarówno wśród Packa, Podymy jak i pozostałych juniorów – Stefanowa, Koniecznego czy Krzywosza.

About the author / 

Konrad Cinkowski

Sponsorzy główni

Świętochłowice
KIM Group
GONET CRM
FUSCHS
motokris_logo
ft logistic
euromet_logo
jactech
Kenpol
Life In Mobile
misztal
kudera
PZU SA
kolormotip
studio flora
Zarzecki
janis druk
Atika
skrzynieeu
Cynkownia
remasz
ZREP
opakodrew
Pro sport
bzwbk
kreatywa
all car
pwik
mpgk
Miąso transport
osir skałka
japanpoint
S5
Toursport
ŚTM
Centrum Kultury Śląskiej
Muzeum Powstań Śląskich
Klub Kibica
Grupa Pietrzak

Kontakt

41-600 ŚWIĘTOCHŁOWICE
ul. Bytomska 40

+48 32 245 12 10
+48 32 201 09 83
biuro@speedwaysw.pl
http://www.speedwaysw.pl