Co słychać u naszych zawodników?

Aktualności Off 429

Nasi zawodnicy Marcel Krzykowski, Łukasz Szczęsny i Dawid Kołodziej oraz szkółkowicze, wracają na tor. Piątek i sobotę mają spędzić na torze w Opolu, na intensywnych treningach pod okiem Krzysztof Basa i działaczy Kolejarza..

Krzykowski jednak nie próżnował, został Mistrzem Polski Par Klubowych Juniorów w speedrowerze, razem z Igorem Orłowskim i Patrykiem Bielaczkiem. Nasz senior, Mateusz Pacek, również na torze speedrowerowym, został Mistrzem Polski Par do lat 23, startował w barwach Victorii Poczesna.

Sindy Weber trenowała na niemieckich torach, 16 maja w Miśni a 20 czerwca w Lipsku, jest zadowolona testowanego, nowego silnika i przygotowania do sezonu.

Młody Szwed, Alexander Woentin, Mistrz Szwecji Juniorów w ubiegłym sezonie, jest nominowany do startu w Mistrzostwach Świata Juniorów. Jak twierdzi jeśli trafi na dobry dzień, jest w stanie zdobyć medal.

Na torze pojawił się Norbert Magosi. Węgier wystartował 1 lipca w Mistrzostwach Słowacji, gdzie z ośmioma punktami awansował do półfinału i ostatecznie zajął X pozycję.

Wiaczesław Monachow co prawda nie ma kontraktu z sekcją żużlową ale podpisał z speedrowerowcami. Na żużlu wystartował, jak Magosi w Mistrzostwach Słowacji. Zdobył tylko 2 punkty i zajął XIX miejsce.  Zadebiutował w lidze speedrowerowej, 28 czerwca w meczu Śląska z Victorią Poczesna zdobył 3 punkty w dwóch biegach.

Nie można zapomnieć o naszych amatorach. Tomasz Grzybek, Jacek Folkert, Dariusz Liberka i Marek Wolniewicz oraz Prezes Krzysztof Sichma, Wiceprezes Kamila Sury Wolniewicz i spora grupa fanów, wybrała się do Nietoperka (Międzyrzecz) na treningi.

Dziękujemy za fotografie, szczególnie Dorocie Wiśniewskiej.