Amatorzy też jeżdżą, w Lesznie dwóch na podium.

Aktualności Off 225

10 sierpnia w Grudziądzu, rozegrano IX rundę Kaczmarek Electric Speedway Cup. Na starcie stanął wśród 24 zawodników stanął na rodzynek ,Tomasz Grzybek. W grupie Silver wywalczył 2 punkty, zajmując V miejsce. W jego grupie zwyciężył Tomasz Kowalski z AKŻ Rawicz.

Nasza trójka amatorów czyli Jacek Folkert, Dariusz Liberka i Tomasz Grzybek wybrała się 18 sierpnia do Leszna, by wziąć udział w zawodach o Puchar Prezydenta Leszna. Turniej ten miał za zadanie, wsparcie kontuzjowanych żużlowców amatorów Mateusza Durkowiaka i Przemysława Nowaka. 23 zawodników podzielona na trzy grupy. W grupie Gold wystartowali Folkert i Liberka. „Jaca” po biegu finałowym zajął II miejsce, zwyciężył Dawid Bazanowski z miejscowych „Byków”. Na trzecim stopniu podium stanął Fabian Stawiński z Wrocławia. Dariusz „Magic” Liberka, nie zdobył w tej grupie żadnego punktu. W grupie Silver, wystąpił „Grzybol”, który w biegu finałowym zajął trzecie miejsce. Przed nim uplasowali się, zwycięzca Roman Kamiński i Maciej Galon obaj z Leszczyńskich Byków. Gratulujemy naszym amatorom, jak zwykle towarzyszyła im niezłomna ekipa kibiców i nasi niezastąpieni fotografowie Karol Stodolka i Dorota Wiśniewska. Dzięki nim w Lesznie można było się poczuć jak na Skałce, wielkie transparenty kibiców, przysłoniły trybunę na stadionie im. Alfreda Smoczyka. Fotorelacje można zobaczyć na stronach naszych foto. Tu zaprezentujemy tylko kilka wybranych zdjęć.