Poznaliśmy kalendarz sportu żużlowego PZM

Aktualności Off 10

Polski Związek Motorowy opublikował kalendarz sportu żużlowego na sezon 2019. Z niego dowiadujemy się, że sezon w naszym kraju zostanie zainaugurowany oficjalnie 24 marca w Lesznie oraz Łodzi. Naszych zawodników pierwsze oficjalne starty czekają najprawdopodobniej w kwietniu.

Inauguracja sezonu w Polsce 24 marca spowodowana jest faktem, iż niespełna tydzień później (30-31 marca) rozpocznie się ligowa walka o punkty w Nice 1. Lidze Żużlowej oraz 2. Lidze Żużlowej. Wcześniej z pewnością odbędzie się cała masa treningów punktowanych, w których miejmy nadzieję, że zobaczymy także naszych zawodników.

Kalendarz sportu żużlowego na sezon 2019:
Marzec
24.03 – 69. Memoriał Alfreda Smoczyka (Leszno)
24.03 – Mecz Północ vs Południe (Łódź)
31.03 – Memoriał Tomasza Jędrzejaka (Wrocław)

Kwiecień
02.04 – Eliminacje Złotego Kasku (Tarnów, Piła, Ostrów Wlkp.)
09.04 – 1. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
10.04 – 2. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (Poznań)
16.04 – Eliminacje Srebrnego Kasku (Krosno, Rawicz, Bydgoszcz)
20.04 – Finał Złotego Kasku (tba)
22.04 – Mecz Reprezentacji Polski (tba)
23.04 – Eliminacje Brązowego Kasku (Gniezno, Rzeszów, Rybnik)
27.04 – 2. runda kwalifikacyjna SEC (Poznań)
30.04 – Finał Mistrzostw Par Klubowych I Ligi (tba)

Maj
01.05 – Mecz Reprezentacji Polski (tba)
02.05 – Finał Srebrnego Kasku (Kraków)
04.05 – Finał Mistrzostw Polski Par Klubowych (tba)
07.05 – 1. runda DMPJ (eliminacje)
08.05 – 2. runda DMPJ (eliminacje)
16.05 – Finał Brązowego Kasku (Grudziądz)
18.05 – FIM Speedway Grand Prix (Warszawa)
20.05 – 3. runda DMPJ (eliminacje)
21.05 – 4. runda DMPJ (eliminacje)
22.05 – Ćwierćfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski (Krosno, Poznań, Piła, Bydgoszcz)
25.05 – 3. runda kwalifikacyjna do IMŚJ (Kraków)
28.05 – 5. runda DMPJ (eliminacje)
29.05 – 6. runda DMPJ (eliminacje)

Czerwiec
04.06 – 7. runda DMPJ (eliminacje)
05.06 – 8. runda DMPJ (eliminacje)
11.06 – Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Ostrów Wlkp., Opole, Piła)
12.06 – Półfinały Indywidualnych Mistrzostw Polski (Kraków, Rawicz)
13.06 – 1. runda Nice Cup (tba)
18.06 – 9. runda DMPJ (eliminacje)
19.06 – 10. runda DMPJ (eliminacje)
22.06 – 1. finał SEC (tba)
25.06 – 11. runda DMPJ (eliminacje)
26.06 – 12. runda DMPJ (eliminacje)
27.06 – 2. runda Nice Cup (tba)

Lipiec
02.07 – 13. runda DMPJ (eliminacje)
03.07 – 14. runda DMPJ (eliminacje)
06.07 – 1. runda kwalifikacyjna IMEJ (Grudziądz)
09.07 – Eliminacje Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Gdańsk, Łódź, Poznań)
11.07 – 3. runda Nice Cup (tba)
12.07 – PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi (tba)
14.07 – Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski (Leszno)
16.07 – 1. runda DMPJ (półfinały)
17.07 – 2. runda DMPJ (półfinały)
18.07 – 4. runda Nice Cup (tba)
20.07 – Finał Youth Track Racing 125cc (Toruń)
23.07 – 3. runda DMPJ (półfinały)
24.07 – 4. runda DMPJ (półfinały)
27.07 – 1. finał IMŚJ (tba)
30.07 – 5. runda DMPJ (półfinały)
31.07 – 6. runda DMPJ (półfinały)

Sierpień
01.08 – 5. runda Nice Cup
03.08 – FIM Speedway Grand Prix (Wrocław)
06.08 – 7. runda DMPJ (półfinały)
07.08 – 8. runda DMPJ (półfinały)
13.08 – 9. runda DMPJ (półfinały)
14.08 – 10. runda DMPJ (półfinały)
15.08 – Finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski (Tarnów)
17.08 – Finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych (Gorzów Wlkp.)
20.08 – 11. runda DMPJ (półfinały)
21.08 – 12. runda DMPJ (półfinały)
22.08 – 6. runda Nice Cup (tba)
27.08 – 13. runda DMPJ (półfinały)
28.08 – 14. runda DMPJ (półfinały)

Wrzesień
03.09 – 3. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
04.09 – 4. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
05.09 – 1. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
10.09 – 7. runda Nice Cup (tba)
12.09 – 2. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
17.09 – 5. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
18.09 – 6. turniej Zaplecza Kadry Juniorów (tba)
19.09 – 3. runda Indywidualnego Pucharu Polski 250cc (tba)
21.09 – Indywidualny Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej (tba)
24.09 – 8. runda Nice Cup (tba)
26.09 – Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów (tba)
28.09 – 4. finał SEC (tba)

Październik
04.10 – FIM Speedway Grand Prix (Toruń)

Sponsorzy

Świętochłowice
KIM Group
GONET CRM
FUSCHS
motokris_logo
ft logistic
euromet_logo
jactech
Kenpol
Life In Mobile
misztal
kudera
kolormotip
Zarzecki
janis druk
Cynkownia
remasz
ZREP
all car
pwik
mpgk
Miąso transport
osir skałka
japanpoint
S5
ŚTM
Muzeum Powstań Śląskich
Klub Kibica
Grupa Pietrzak

Kontakt

41-600 Świętochłowice
ul. Bytomska 40

+48 322 451 210
+48 322 010 983
biuro@speedwaysw.pl
http://www.speedwaysw.pl